عصر بازارمدیران خودرو

بانک‌ها در معاملات خرد بازار سهام فرا بورس سوم شدند

عصر اعتبار- گروه محصولات شیمیایی در جایگاه نخست گروه‌های فرابورسی وگروه‌های انبوه‌سازی، املاک و مستغلات و بانکی‌ها با اختصاص ۸ و ۷ درصد از ارزش معاملات خرد بازار سهام در پله دوم و سوم قرار گرفتند.

بانک‌ها در معاملات خرد بازار سهام فرا بورس سوم شدند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، دومین هفته کاری فرابورس ایران در تیرماه 98 به ترتیب با افزایش یک و 1.6 درصدی شاخص کل و ارزش بازار به پایان رسید تا بدین ترتیب آیفکس از ابتدای ماه جاری 8 و از آغاز سال 42 درصد با رشد مواجه شود، همچنین ارزش بازار نیز افزایش 31 درصدی را از ابتدای امسال تجربه کرد.

  در هفته منتهی به 14 تیرماه 6868 میلیون ورقه بهادار به ارزش 33 هزار و 636 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت که به دلیل یک روز کاری کمتر نسبت به هفته پیش از آن با افت 13 و 12 درصدی حجم و ارزش معاملات روبه رو شد و آیفکس از ابتدای ماه جاری 8 و از آغاز سال 42 درصد با رشد مواجه شود.

  نگاهی به مبادلات انجام‌شده در بازارهای فرابورسی نیز نشان می‌دهد بازار اول بهترین عملکرد هفتگی را در دادوستدهای این هفته به خود اختصاص داده به طوری که با تغییر مالکیت 861 میلیون سهم به ارزش 4054 میلیارد ریال حجم و ارزش دادوستدها در این بازار بیش از 60 درصد رشد کرد.

  در بازار دوم نیز که 2090 میلیون سهم به ارزش 8988 میلیارد ریال دادوستد شد، چهارشنبه 12 تیرماه عرضه اولیه 20 درصد از سهام شرکت دارویی ره آورد تامین با کشف قیمت 3150 ریالی هر سهم این شرکت رقم خورد.

  سهامداران در بازار پایه نیز تعداد 3754 میلیون سهم به ارزش 11 هزار و 431 میلیارد ریال میان خود دست به دست کردند که حجم این بازار 13 درصد کاهش یافت اما ارزش آن 3 درصد رشد کرد.

  در همین حال بازار ابزارهای نوین مالی نیز هفته کاری قبل را با جابه جایی 163 میلیون ورقه بهادار به ارزش 9164 میلیارد ریال پشت سر گذاشت.

  در این بازار اوراق بدهی، تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله کاهش معاملات را تجربه کردند. در این بازار اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا719» با تاریخ سررسید 27 آبان 98 برای نخستین بار عرضه و هر ورقه از آن 928 هزار ریال کشف قیمت شد.

  از سوی دیگر ارزش معاملات خرد بازار سهام شامل معاملات بازارهای اول، دوم، پایه، SME و مشتقه به رقم 22 هزار و 21 میلیارد ریال رسید که از این میزان گروه محصولات شیمیایی با معاملاتی به ارزش 3045 میلیارد ریال، 14 درصد از این رقم را به خود اختصاص داد و در جایگاه نخست گروه‌های فرابورسی ایستاد.

  گروه‌های انبوه‌سازی، املاک و مستغلات و نیز بانکی‌ها نیز با اختصاص 8 و 7 درصد از ارزش معاملات خرد بازار سهام در پله دوم و سوم قرار گرفتند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو