عصر بازارمدیران خودرو

خطر رکود در انگلیس در بالاترین میزان در ۱۲ سال گذشته

عصر اعتبار- بنیاد رزولوشن گزارش داد: احتمال ورود اقتصاد انگلیس به رکود طی سه سال آینده به بالاترین میزان در ۱۲ سال گذشته رسیده است.

خطر رکود در انگلیس در بالاترین میزان در ۱۲ سال گذشته
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، بنیاد رزولوشن امروز گزارش داد که این احتمال وجود دارد اقتصاد انگلیس طی سه سال آینده وارد رکود شود.

  در گزارش این بنیاد آمده است: هم‌اکنون خطر رکود در انگلیس به بالاترین میزان از سال 2007 تاکنون رسیده است.

  در گزارش این موسسه آمده است دلایل ورود انگلیس  به رکود هم داخلی است و هم خارجی که از جمله آن می‌توان به کاهش رشد اقتصادی به دلیل تشدید تنش‌های تجاری و افزایش عدم اطمینان نسبت به آینده در سایه خروج این کشور از اتحادیه اروپا اشاره کرد.

  در 5 مورد رکود آخر در اقتصاد انگلیس شاهد آن بودیم که هر خانوار این کشور 2500 پوند معادل 3150 دلار ضرر کرد و حدود یک میلیون نفر بیکار شدند.

  بنیاد رزولوشن می‌گوید: اگر دولت انگلیس نتواند تاثیرات کاهش رشد اقتصادی این کشور را جبران کند ممکن است شاهد سقوط 12 درصدی تولید ناخالص داخلی انگلیس باشیم که معادل ضرر 8000 پوند به ازای هر خانوار است.

  این بنیاد می‌گوید: در رکودهای قبلی برخی اقدامات توانست تاثیرات رکود را خنثی کند که از جمله آنها کاهش قابل توجه نرخ بهره بود اما این مسئله با توجه به شرایط کنونی در رکود پیش رو به هیچ عنوان کارآیی نخواهد داشت و دولت باید فکر جدیدی بکند.

  در گزارش این بنیاد آمده است: شرایط نگران‌کننده است؛ چراکه سیاست‌مداران نخواهند توانست در صورت بروز رکود از روش‌های قبلی برای مقابله با آن استفاده کنند.

  جیمز اسمیت مسئول این تحقیقات می‌گوید: با توجه به نرخ پایین 0.75 درصدی نرخ بهره تعیین‌شده از سوی بانک مرکزی انگلیس و نسبت بدهی این کشور نسبت به تولید ناخالص داخلی، دولتمردان این کشور فضای کمی برای مانور دارند.

  نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی انگلیس هم‌اکنون به دو برابر میزان آن پیش از رکود اقتصادی در سال 2008 رسیده است.

  اسمیت تاکید کرد: بنابراین شرایط بسیار نگران‌کننده است؛ چراکه در بحران رکود دست دولتمردان برای حمایت از اقتصاد بسته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو