عصر بازار

رییس سازمان بهزیستی خبر داد:

بهزیستی ۲۰۰ میلیاردتومان درماه مستمری می دهد

عصر اعتبار- رئیس سازمان بهزیستی گفت: ماهانه ۲۰۰ میلیارد تومان به یک میلیون و ۸۰ هزار خانوار مستمری بگیر زیرپوشش این سازمان پرداخت می‌شود.

بهزیستی ۲۰۰ میلیاردتومان درماه مستمری می دهد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، وحید قبادی دانا در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: یک میلیون و 458 هزار فرد دارای معلولیت و 240 هزار زن سرپرست خانوار زیر پوشش این سازمان است. وی گفت: افراد زیر پوشش سازمان بهزیستی در هزار مرکز توانبخشی، 16 هزار مرکز روزانه، 15 هزار مهد کودک، 650 مرکز شبه خانواده و 280 مرکز مشاوره ژنتیک از خدمات این سازمان بهره می‌گیرند.

  قبادی دانا افزود: 22 هزار نفر به طور مستقیم در سازمان بهزیستی خدمت می‌کنند که 70 درصدشان تحصیلات دانشگاهی دارند. وی گفت: 92 درصد فعالیت‌های بهزیستی را موسسات مردم نهاد و خیریه‌ها انجام می‌دهند. رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: 26 هزار معلول ضایعه نخاعی زیر پوشش این سازمان هستند که 24 هزار نفرشان حق پرستاری دریافت می‌کنند. قبادی دانا گفت: مستمری خانواده‌های تک نفره از 53 هزار تومان به 160 هزار تومان افزایش یافته است.

  وی افزود: تعداد خانوارهای تحت پوشش بهزیستی از 500 هزار خانوار در سال گذشته به یک و نیم میلیون نفر در سال جاری افزایش یافته است که خیلی از آن‌ها بیش از 15 سال در انتظار زیر پوشش قرار گرفتن بودند.

  ‌قبادی دانا گفت: اعتبارات سازمان بهزیستی برای پرداخت مستمری از 1,700 میلیارد تومان در سال گذشته به 2,760 میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است. وی افزود: سازمان بهزیستی شهریه 32 هزار تن از افراد زیر پوشش را پرداخت می‌کند.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بیش از 348 هزار معلول ذهنی و 116 هزار بیمار مزمن در مراکز نگهداری شبانه روزی و روزانه این سازمان نگهداری می‌شوند. قبادی دانا افزود: از 1200 شرکت کننده در آزمون استخدامی معلولان در سال گذشته 115 نفر پذیرفته شده اند.

  وی گفت: برای اشتغال به کار معلولان 1,500 میلیارد تومان وام قرض الحسنه 4 درصد با بازپرداخت پنج ساله اختصاص یافته است که به کارفرمایان به ازای اشتغال هر معلول 50 میلیون تومان تسهیلات داده می‌شود.

  قبادی دانا افزود: تا کنون 110 هزار مسکن برای خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی ساخته شده است و 50 هزار واحد دیگر در دست ساخت است و همزمان 113 هزار خانوار در نوبت هستند.

  وی گفت: از سال 94 کار ساخت مسکن برای 14 هزار خانواده‌های دارای دو معلول آغاز شد که 6250 واحد ساخته و به آنان واگذار شده است و 6 هزار و 500 واحد دیگر در دست ساخت است.

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هم در این برنامه گفت: 150 وظیفه برای سازمان بهزیستی کشور تعریف شده که بیش از 10 وظیفه آن را هم نمی‌تواند به درستی انجام دهد. رسول خضری افزود: سازمان بهزیستی با این حجم از وظایف و اعتبارات کم برای خدمات دهی بهتر نیاز به تحول دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو