عصر بازارمدیران خودرو

اعتراف آمریکا به نقش جنگ تجاری در کاهش رشد اقتصادی این کشور

عصر اعتبار- عضو هیات مدیره فدرال رزرو گفت جنگ تجاری آمریکا با چین باعث کاهش رشد اقتصادی این کشور شده است.

اعتراف آمریکا به نقش جنگ تجاری در کاهش رشد اقتصادی این کشور
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، رابرت کاپلان، از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا و رئیس دفتر منطقه ای فدرال رزرو در دالاس گفت که چشم انداز اقتصادی آمریکا تحت تاثیر جنگ تجاری آمریکا با شرکای بزرگ خود از جمله چین و مکزیک قرار گرفته است.

  در شرایطی که واشنگتن و مکزیکو سیتی سرانجام به توافق با یکدیگر بر سر اقدامات موثر تر مکزیک در مقابله با ورود موج پناهجویان در ازای تعلیق افزایش تعرفه ها رسیدند، چشم انداز چندان روشنی برای توافق با چین بر سر مسائل تجاری وجود ندارد.

  آمریکا در حال حاضر بر واردات کالاهایی به ارزش بیش از 250 میلیارد دلار از چین تعرفه 10 تا 25 درصدی اعمال کرده است و چین نیز در اقدام متقابل، 110 میلیارد دلار از اقلام وارداتی خود از آمریکا را مشمول تعرفه کرده است.

  این اظهارات تنها یک روز پس از آن بیان می شود که رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی گفته بود این چین است که از جنگ تجاری متضرر می شود و کاهش رشد اقتصادی چین به خاطر جنگ تجاری با آمریکا بوده است. دونالد ترامپ در توئیتر نوشته بود که تعرفه‌های آمریکا بر روی محصولات چینی در حال جواب دادن است و جنگ تجاری بین دو کشور باعث شده است تا شرکت‌های چینی متحمل خسارت‌های زیادی شوند.

  کاپلان در اظهاراتی دیگر در خصوص نرخ بهره نیز گفت که بانک مرکزی آمریکا باید به جای تمرکز بر تغییر نرخ بهره موقتی بر کم کردن فاصله بین نرخ بهره در کوتاه مدت و میان مدت اقدام کند. وی که در جمع خبرنگاران در شهر واشنگتن حاضر شده بود افزود بانک مرکزی بیشتر بر مبنای واقعیت های اقتصادی تصمیم گیری خواهد کرد تا روند بازار بورس.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار