عصر بازار

وزیر کار عنوان کرد:

۸۶۲ میلیارد تومان واریزی نیکوکاران به حساب سازمان بهزیستی در طول یک سال

عصر اعتبار- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در گذشته برای امور معلولان نیاز بوده و امروز با توجه به تفاوت ارزش پول این نیاز بیشتر هم شده است.

۸۶۲ میلیارد تومان واریزی نیکوکاران به حساب سازمان بهزیستی در طول یک سال
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، محمد شریعتمداری امروز در مراسم اختتامیه تجلیل از نیکوکاران برگزیده سراسر کشور که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین هدف من برای حضور در این مراسم دست‌بوسی نیکوکاران این جمع است، باید توجه داشت که اگر همه ما با هم جمع نشویم امکان حل مشکلات جامعه امروز ایران را نخواهیم داشت.

  شریعتمداری افزود: خوشبختانه قانون جامع حمایت از معلولان توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، در این راستا براساس برآوردهای صورت گرفته اجرای این قانون 12 هزار و 500 میلیارد تومان در گذشته برای امور معلولان نیاز بوده و امروز با توجه به تفاوت ارزش پول این نیاز بیشتر هم شده است.

  وی افزود: در سال جاری هزار و 100 میلیارد تومان برای اجرایی کردن این قانون در نظر گرفته‌ایم، اما بایستی به این نکته توجه داشت که ما نمی‌توانیم نیازهای کشور را تنها با تکیه بر اعتبارات دولتی تامین کنیم و پاسخگوی آنها باشیم و بی تردید نیازمند کمک مردم و به ویژه جامعه نیکوکاران برای حل این مشکلات هستیم.

  شریعتمداری ادامه داد: امروز می‌توان بیان کرد که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گوش شنوا برای شنیدن وجود دارد.

  وی ادامه داد: ما وظیفه خود را کمک به نیکوکاران و یاری به آنها می‌دانیم و نکته اینجاست که تعداد 110 هزار واحد مسکونی از ابتدای فعالیت سازمان بهزیستی تاکنون برای جامعه هدف ساخته و تحویل شده است.

  شریعتمداری خاطرنشان کرد: 75 هزار واحد از این مسکن‌ها در دولت یازدهم و دوازدهم تحویل داده شده است.

  وزیر رفاه و تعاون و کار اجتماعی با بیان اینکه 130 هزار خانوار پشت نوبت برای دریافت مسکن هستند، خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم به این جمعیت و امور همه آنها رسیدگی کنیم و نیاز به کمک همگان هستیم.

  وی گفت:سازمان بهزیستی 20 هزار نفر معلول را شناسایی کرده که این افراد حتی امکان ثبت‌نام برای دریافت یارانه را نداشتند، یارانه‌ای که 76 میلیون نفر از مردم ایران از میان 80 میلیون جمعیت ایران دریافت می‌کنند.

  وی تصریح کرد: در واقع این 20 هزار نفر از جامعه معلولان مددجو هستند، اما یارانه‌ای را دریافت نکردند و ما تنها توانستیم برای آ‌نها امکان دریافت یارانه معمولی را فراهم کنیم.

  وی ادامه داد: برای معلولان بالاتر از دو نفر که تاکنون 14 هزار و 36٨ نفر از آنها شناسایی شده و برای‌شان مسکن درنظر گرفته‌ایم، از این میان تعداد 6 هزار و 250 واحد مسکونی تحویل داده شده که بخشی از هزینه‌های تامین آن با کمک نیکوکاران بوده است.

  شریعتمداری گفت: در سال گذشته مبلغ 862 میلیارد تومان از طریق نیکوکاران به حساب‌های بهزیستی واریز شده و 18 درصد افزایش داشته است.

  وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی گفت: ما مسئولان باید بدانیم به شرطی شایسته قدرشناسی مردم هستیم که قدر مردم را بدانیم و به این نکته توجه کنیم که تصمیمات ما در زندگی مردم جامعه تاثیر خواهد داشت، بنابر این هر تصمیمی که گرفته می‌شود بایستی به‌گونه‌ای باشد که در زندگی مردم آثار مثبت بگذارد و من از همین تریبون اعلام می‌کنم کلیه دارایی خود را برای ساخت مدارس در مناطق محروم وقف می‌کنم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو