عصر بازارمدیران خودرو

مدیر عامل بانک مسکن:

پرداخت ۸۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن

عصر اعتبار- مدیر عامل بانک مسکن در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که تا کنون رقمی معادل ۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم به سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

پرداخت ۸۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی با ارایه گزارشی از عملکرد صندوق پس‌انداز یکم در چهار سال اخیر، گفت: تا کنون رقمی معادل 8 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم به سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

  وی ضمن اشاره به زمان شروع به کار صندوق پس‌انداز مسکن یکم که خرداد ماه سال 94 بوده است، اعلام کرد: در 4 سال اول فعالیت صندوق یکم نزدیک به 595 هزار نفر در این صندوق افتتاح حساب و سپرده‌گذاری انجام دادند که البته روند ورود خانه‌اولی‌ها به صندوق طی این مدت از رشد یکسان برخوردار نبوده است بلکه در سال 96 بیشترین حجم استقبال و تعداد ثبت نام و سپرده‌گذاری را در صندوق پس‌انداز مسکن یکم شاهد بودیم و البته در سال 97 به دلیل رکود معاملات مسکن در تهران و شهرهای بزرگ از یک‌سو و رشد قیمت خانه از سوی دیگر، ورودی به صندوق یکم نیز تحت تاثیر قرار گرفت و در مقایسه با سال اوج (سال 96) با کاهش مواجه شد.

  رحیمی انارکی افزود: البته رشد استقبال از سپرده گذاری در صندوق پس انداز مسکن یکم در شهرهای کوچک در حداقل یکسال گذشته به قدری بوده که به لحاظ تعداد، آمار ثبت‌نام ماهانه خانه اولی‌ها در شهرهای کوچک تقریباً با تهران در ماه‌های اخیر برابری می‌کند.

  مدیر عامل بانک مسکن در تشریح آمارهای سالانه ثبت نام (ورودی) در صندوق پس انداز مسکن یکم گفت: در سال اول تاسیس و شروع به کار این صندوق -از خرداد تا پایان سال 94- در مجموع 40 هزار فقره حساب توسط متقاضیان استفاده از تسهیلات یکم در این صندوق افتتاح شد. در سال دوم یعنی سال 95 نیز در مجموع 12 ماه تعداد 135 هزار فقره افتتاح حساب در صندوق یکم صورت گرفت. در سال های 96 و 97 نیز به ترتیب 217 هزار فقره و 183 هزار فقره افتتاح حساب در این صندوق انجام شد که مطابق روند ثبت نام در این 4 سال، میزان افتتاح حساب خانه اولی ها و همچنین سایر متقاضیان واجد شرایط در این صندوق در سال 96 بیش از سه سال دیگر بوده است. همچنین در بهار امسال نیز حدود 19 هزار فقره حساب جدید از سوی متقاضیان در این صندوق افتتاح شد.

  رحیمی انارکی در ادامه گفت و گو با پایگاه خبری بانک‌مسکن افزود: از خرداد سال 94 تا پایان سال 97 تعداد 575 هزار و 426 فقره حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم افتتاح شد که 310 هزار فقره از حساب‌ها مربوط به ساکنان شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر و 148 هزار فقره دیگر نیز مربوط به شهر تهران بوده است. همچنین بیش از 117 هزار حساب افتتاحی در این مدت نیز مربوط به شهرهای کوچک (شهرهای با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر) است.

  مدیر عامل بانک مسکن درباره آخرین وضعیت صندوق یکم اعلام کرد: در تیر ماه امسال تعداد مانده حساب ها در این صندوق به 355 هزار فقره و میزان ریالی مانده سپرده ها نیز به بیش از 5 هزار و 200 میلیارد تومان رسید که این آمار حکایت از جریان ورود و خروج متقاضیان به صندوق به معنای افتتاح حساب در هر ماه و همچنین دریافت تسهیلات از سوی سپرده گذاران قبلی در هر ماه دارد.

  گزارش عملکرد صندوق یکم -ارایه شده از سوی مدیر عامل بانک مسکن- نشان می‌دهد که تا کنون رقمی معادل 8 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم به سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

  سپرده‌گذاران در صندوق پس‌انداز مسکن یکم متناسب با مبلغ سپرده‌گذاری لازم است دوره مشخصی را برای پس‌انداز یا همان انتظار سپری کنند تا پس از آن موعد دریافت تسهیلات توسط سپرده‌گذاران فرا برسد. چنانچه در زمان افتتاح حساب، شخص سپرده‌گذار به اندازه نصف مبلغ تسهیلات، در صندوق سپرده‌گذاری انجام دهد، تسهیلات مدنظر بعد از یکسال به او تعلق می گیرد. تا کنون بیش از 114 هزار فقره تسهیلات خرید مسکن از این صندوق به متقاضیان پرداخت شده است. متقاضیان تسهیلات یکم به شکل زوجین هم می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو