عصر بازار

مراقب سایت های جعلی ارائه خدمات غیرحضوری باشید

هشدار سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان

عصر اعتبار- مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی گفت: تنها سرویس‌هایی به مخاطبین سازمان تامین اجتماعی برای بهره‌برداری معرفی می‌شوند که تمامی آزمونهای امنیتی و کارکردی را گذرانده باشند.

هشدار سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی معیری مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: طی روز‌های اخیر، سایت bamantamin.com در شبکه‌های مجازی منتشر شده است که متعلق و مورد تأیید این سازمان نیست و مبالغی را جهت ارائه خدمت از درخواست کننده اخذ می‌کند.

  وی با بیان اینکه انتشار سامانه‌های مشابه و جمع آوری اطلاعات کاربران بدون اخذ مجوز‌های لازم از سازمان تامین اجتماعی، پیگرد قانونی دارد، گفت: برای صیانت از اطلاعات بیمه شدگان و پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی از کد کاربری، گذر واژه و شماره تلفن همراه مخاطبین سازمان تامین اجتماعی، توجه به هشدار‌های امنیتی این سازمان ضروری است و مسئولیت هرگونه بهره برداری از سامانه‌های غیرمجاز که مورد تأیید این سازمان نیست، بر عهده فرد بوده و متوجه سازمان نیست.

  معیری ادامه داد: مخاطبان تامین اجتماعی باید خدمات غیرحضوری این سازمان را تنها از طریق پورتال رسمی سازمان به نشانی http://tamin.ir و سامانه خدمات غیرحضوری به آدرس https://eservices.tamin.ir دریافت کنند.

  وی ادامه داد: همچنین مخاطبان این سازمان توجه داشته باشند، هنگام مراجعه به سایت‌های سازمان، از معتبر بودن آدرس نمایش داده شده در مرورگر اینترنتی خود اطمینان حاصل کنند.

  مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های تامین اجتماعی بیان کرد: در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تارنما‌های اینترنتی، از بارگیری فایل یا کلیک بر روی پیوند‌های غیرمعتبر که اغلب شامل پیشنهادات متعددی نظیر دریافت سوابق بیمه‌ای و پرداخت اینترنتی لیست حق بیمه و از جمله موبایل اپلیکیشن کارپرداز (استعلام سابقه کار) هستند، خودداری شود.

  وی تاکید کرد: با عنایت به افزایش سرویس‌های غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی، سپردن نام و رمز عبور و اطلاعات حساب کاربری خود به غیر منجر به تهدیدات و سوء استفاده‌های بعدی از نام کاربری در سرویس‌های سازمان می‌شود؛ بنابراین بیمه شدگان این سازمان از در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب کاربری، در فضای مجازی اعم از کانال‌ها و گروه‌های شبکه اجتماعی که توسط روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی تأیید و اطلاع رسانی نشده است، خودداری کنند.

  وی تاکید کرد: اپلیکیشن تلفن همراه تامین اجتماعی من، تنها اپلیکیشن معتبری است که به لحاظ کارکردی و امنیتی مورد تأیید بوده و نگارش جدید آن با قابلیت نمایش سوابق بیمه شدگان، منتشر شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو