عصر بازار

استاندار ایلام:

۵۹ میلیارد تومان اعتبار اربعین اختصاص یافت

عصر اعتبار- ‌استاندار ایلام گفت: اعتبار اربعین از ۲۵ میلیارد تومان سال گذشته به ۵۹ میلیارد ریال در سال جاری افزایش پیدا کرده که تا کنون ۲۹ میلیارد ریال آن ابلاغ شده است‌.

۵۹ میلیارد تومان اعتبار اربعین اختصاص یافت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲:۰۰

  ‌به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، ‌«قاسم سلیمانی دشتکی»  در همایش مشترک فرمانداران و ائمه جمعه استان ایلام که با حضور مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام برگزارشد،  با بیان این مطلب، اظهار کرد: 30 میلیارد تومان اعتبار در سفر هیات بلند پایه اقتصادی به این استان برای تکمیل جاده ایلام مهران اختصاص یافته است .

  وی یادآور شد: امسال 600 چشمه سرویس بهداشتی در پایانه مرزی مهران، برکت و اربعین و همچنین بدره عراق ایجاد شده و 6 هزار متر مربع سایه بان نیز احداث شده است‌.

  استاندار ایلام تاکید کرد: جدا کردن مسیر ورودی و خروجی پایانه برکت بوسیله یک زیرگذر و 2 کنارگذر یکی دیگر از کارهای بزرگی است که در اربعین امسال انجام شده است‌.

  سلیمانی دشتکی افزود: با توجه به مجانی شدن و حذف ویزا در اربعین امسال پیش بینی می شود حدود چهار میلیون زائر از مرز مهران تردد کنند که مدیریت آن نیازمند کمک همه است‌.

  وی اضافه کرد: اربعین هر سال مشکلات خاص خود را دارد و بنابر شرایط با مشکلاتی از جمله تردد غیرمجاز زوار، سیل و مسائل مربوط به آن و ورود بدون هماهنگی هزاران ماشین کاپوتاژ دار بدون هماهنگی به مرز و تراکم بیش از حد زوار روبرو بودیم که به نحو خوبی مدیریت شدند‌.

  استاندار ایلام گفت: درآمد عمرانی استان در سال گذشته 70 تا 80 درصد بود که امسال با توجه به کمبود منابع کشور به حدود 40 تا 50 درصد رسیده است .

  سلیمانی دشتکی تاکید کرد: با این وجود اعتبارات سیل به کمک آمد و حدود 670 میلیارد تومان اعتبار در بخش زیرساخت ها، مسکن و پرداخت خسارت کشاورزان و دامداران به استان اختصاص یافت .

  وی یکی از بزرگترین چالش ها در بخش فرهنگی را تعدد دستگاه های فرهنگی در کشور عنوان کرد و افزود: بیشترین بودجه کشور مربوط به این بخش است اما بدلیل تکثر دستگاه ها به بخش های کوچکی تقسیم می شود که کارایی لازم را ندارد .

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو