عصر بازارمدیران خودرو

آیا توافق کارفرما و کارگر برای بیمه نکردن کارگر قانونی است؟

عصر اعتبار- قائم مقام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: کارگران از همان روز اول اشتغال مشمول قانون تامین اجتماعی هستند و کارفرما هم از همان ماه اول باید نسبت به پرداخت حق بیمه کارگران اقدام کنند.

آیا توافق کارفرما و کارگر برای بیمه نکردن کارگر قانونی است؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از میزان، محمد حسن زدا، قائم مقام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: یکی از پرسش‌هایی که عموما از سوی بیمه شدگان و یا کارگران پرسیده می‌شود این است که آیا کارگر و کارفرما می‌توانند ضمن توافق از ادامه بیمه پردازی خودداری کنند.

    بیمه کارگران اجباری و تکلیفی برعهده کارفرمایان است

    وی در ادامه بیان کرد: در این رابطه یادآور می‌شوم که در فصل هشتم و ماده 148 قانون کار کشورمان به صراحت بر بیمه اجباری کارگر توسط کارفرما تاکید دارد. طبق این قانون بیمه کارگران اجباری و تکلیفی برعهده کارفرمایان است که به هیچ وجه نمی‌توان از آن استنکاف کرد.

    قائم مقام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: ماده 148: کارفرمایان کارگاه‌های مشمول این قانون {قانون کار}مکلفند بر اساس قانون تامین اجتماعی، نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند.

    زدا در ادامه بیان کرد: همچنین در مواد 36 و 39 قانون تامین اجتماعی و آیین نامه نحوه تنظیم لیست نیز کارفرمایان مکلف شده‌اند ضمن کسر حق بیمه سهم بیمه شده و افزودن سهم خود نسبت به پرداخت حق بیمه اقدام نمایند. بنابر‌این طبق قانون در هرحال کارفرما مسئول ارسال لیست و پرداخت حق‌بیمه کارکنان شاغل به سازمان تامین اجتماعی می‌باشد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی
    پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
      پربازدیدترین های هفته
        دکه مطبوعات
        • اعتبار امروز
        • شماره ۸ اعتبار امروز
        • شماره ۷ اعتبار امروز
        • شماره ۶ اعتبار امروز
        • شماره پنجم
        آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
        آرشیو
        آخرین اخبار