عصر بازار

رئیس کل بانک مرکزی:

نرخ رشد تولیدات صنعتی در شهریورماه مثبت شد

عصر اعتبار- رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: گزارش ماهانه تولیدات صنعتی شرکتهای بورسی که بیش ازنیمی از تولید صنعتی کشور رادراختیار دارند ، حکایت از این دارد که رشد تولید صنعتی درشهریورماه نسبت به مردادماه۱٬۲درصد مثبت بوده است.

نرخ رشد تولیدات صنعتی در شهریورماه مثبت شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، «عبدالناصر همتی»، رئیس کل بانک مرکزی، در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: گزارش ماهانه تولیدات صنعتی شرکتهای بورسی که بیش ازنیمی از تولید صنعتی کشور رادراختیار دارند، حکایت از این دارد که رشد تولید صنعتی درشهریورماه نسبت به مردادماه1٬2 درصد مثبت بوده است.

  به گفته همتی گزارش پژوهشکده پولی وبانکی بررسی هانشان میدهد، از ابتدای سال98 روند رشد منفی صنعتی، بطور ماهانه، کاهنده بوده است و در ماه شهریور مثبت شده است.

  رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: شاخص مستخرج از تعداد 230 شرکت صنعتی بورسی همراستاباشاخص تولید صنعتی کل کشور است و لذا، باتوجه به اینکه شاخص های رسمی کل کشور با تأخیر منتشر می شود این شاخص بورسی می تواند جایگزین خوبی برای تغییرات ماهانه صنعت وحمایت کننده ای مناسب از مثبت شدن رشد غیر نفتی کشور باشد، که در آمار سه ماههٔ اول سال نیز مشهود بود.

  همتی تأکید کرد: این نکته مهم را نیز باید اضافه کنم که این گزارش به معنای جبران کاهش تولیدات صنعتی نیست و بایستی درخصوص تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی کشور و نرخ سرمایه گذاری که روند نگران کننده ای دارد، چاره جویی کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو