عصر بازار

بانک کانادایی پیش بینی کرد

صعود طلا به ۱۶۰۰ دلار تا دو سال دیگر

عصر اعتبار- یک بانک کانادایی پیش‌بینی کرد انعطاف پذیری طلا در یک دوره فصلی نسبتا مثبت، قیمت‌ها را تا پایان سال به سطح بالاتری هدایت می‌کند و قیمت طلا برای دو سال آینده در حدود ۱۶۰۰ دلار به خوبی پشتیبانی می شود.

صعود طلا به ۱۶۰۰ دلار تا دو سال دیگر
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تحلیلگران بانک CIBC پیش بینی خود از قیمت طلا و نقره در سه ماهه چهارم امسال و تا سال 2021 را مورد بازنگری قرار دادند و اعلام کردند نشانه‌های فضای مساعد برای طلا در اواخر سال گذشته ظاهر شد و در طول سال 2019 این روند ادامه پیدا کرد. این بانک انتظار دارد کندی رشد اقتصاد جهانی، موضع سیاست پولی تسهیلی بانک مرکزی آمریکا و نرخهای بهره پایین دو درصد، از تقاضا برای طلا پشتیبانی کند و باعث شود رابطه معکوس میان طلا و دلار آمریکا گسسته شود.

  بر اساس پیش بینی بانک CIBC، میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماهه چهارم امسال 1500 دلار خواهد بود که بالاتر از پیش بینی قبلی 1425 دلار است. تحلیلگران این بانک همچنین قیمت هر اونس طلا در سال میلادی آینده و سال 2021 را حدود 1600 دلار برآورد کردند که بالاتر از پیش‌بینی قبلی 1500 دلار است. بانک CIBC پیش‌بینی قیمت بلندمدت خود را همچنان 1400 دلار حفظ کرد.

  این بانک همچنین قیمت هر اونس نقره در سه ماهه چهارم امسال را 18 دلار برآورد کرد که بالاتر از پیش بینی قبلی 16 دلار و 25 سنت است. تحلیلگران بانک CIBC قیمت هر اونس نقره در دو سال آینده را حدود 19 دلار پیش بینی کردند که بالاتر از برآورد قبلی 16 دلار و 50 سنت برای سال 2020 و 17 دلار برای سال 2021 است.

  هر اونس طلا برای تحویل فوری آخرین بار 1495 دلار و هر اونس نقره 17 دلار و 60 سنت معامله شد.

  بر اساس گزارش کیتکونیوز، این پیش بینی در حالی منتشر شده که طلا از جریان تقاضا برای دارایی امن سود می برد. آخرین آمار اقتصادی نه چندان مطلوب آمریکا باعث شده سرمایه گذاران به بازار این فلز سرازیر شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو