عصر بازار

دلار شب عید نهایتا چقدر خواهد شد؟

عصر اعتبار- رئیس کل بانک مرکزی از ثبات ارزی در روزهای آینده سخن می‌گوید، نماینده‌های مجلس حداکثر نرخ دلار تا پایان اسفند ماه امسال را ۱۲ هزار تومان می‌دانند و فعالان بخش خصوصی هم ارزیابی مشابه نماینده‌های مجلس دارند.

دلار شب عید نهایتا چقدر خواهد شد؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصراعتبار» به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت دلار یکی از مهمترین مولفه‌های اقتصاد ایران است که تا میانه آبان ماه امسال به حدود 11 هزار و 300 تومان رسیده است. اما در ادامه تا پایان امسال این نرخ ممکن است چقدر شود؟

  پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی برای آینده ارز یک روند باثبات است. عبدالناصر همتی در آخرین اظهار نظر خود بیان کرده است: با اطلاع و شناختی که از توانایی‌ها و امکانات و ذخایر ارزی کشور دارم ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت.

  علاوه بر رئیس کل بانک مرکزی، نماینده‌های مجلس هم تقریبا پیش‌بینی روزهای باثباتی را دارند.

  سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تجارت‌نیوز ضمن بیان توضیحاتی درباره دلار در بودجه 99 گفته است:  از اواخر سال 96 نوسانات شدیدی در بازار ارز وجود داشت و هر روز نیز تشدید می‌شد، اما چند ماه اخیر بازار با ثباتی بوده و احتمالا قیمت دلار تا پایان سال بین 11 تا 12 هزار تومان باقی بماند و شاهد افزایش خیلی چشم‌گیری نباشیم.

  محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شواری اسلامی هم در گفتگویی با تجارت‌نیوز ضمن تشریح عواقب کسری بودجه در امسال عنوان کرده است: قیمت دلار افزایش نمی‌یابد.

  به جز رئیس کل بانک مرکزی و نماینده‌های مجلس، فعالان بخش خصوصی نیز تقریبا همین طور پیش‌بینی می‌کنند و از نگاه آنها هم نهایتا دلار تا پایان امسال به 12 هزار تومان برسد.
  از نگاه بخش خصوصی نهایتا قیمت دلار تا پایان امسال به 12 هزار تومان می‌رسد.

  با این حال باید در نظر داشت اتفاقات سیاسی، افزایش تقاضای تجاری، کاهش درآمدهای ارزی و بروز اثرات کسری بودجه چهار عاملی هستند که از نگاه برخی کارشناسان شاید در آینده ارز، عوامل تاثیرگذاری محسوب شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو