عصر بازار

پایه‌های مالیاتی جدید جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه ۹۹

عصر اعتبار- رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی الزام بودجه سال آینده است و این امر با تعریف پایه‌های مالیاتی جدید محقق می‌شود.

پایه‌های مالیاتی جدید جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه ۹۹
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، غلامرضا تاجگردون با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای ارائه لایحه بودجه دو سالانه به مجلس و مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی، گفت: مستقل شدن بودجه سنواتی از درآمدهای نفتی یکی از تکالیف اصلی برنامه‌های توسعه‌ای کشور از برنامه چهارم تاکنون است، اگرچه براساس این حکم وابستگی بودجه به نفت باید سالانه 10 درصد کاهش یابد، اما بالا رفتن مصارف از تحقق آن جلوگیری کرد.

  نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ناگزیر به کاهش آمدهای نفتی در بودجه سنواتی هستیم، افزود: مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی الزام بودجه سال آینده است، اگرچه این امر مشکل بوده و حدود 60 هزار میلیارد تومان به دولت فشار می‌آورد، اما این تصمیم باید اجرایی شود.

  رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این پرسش که کاهش استفاده از درآمدهای نفتی در بودجه در مالیات اخذ شده از مردم تاثیری ندارد؟ اظهار داشت: پایه‌های مالیاتی باید تغییر کرده و پایه های جدید تعریف شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو