عصر بازار

پیش‌بینی ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان روستایی

عصر اعتبار- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از پیش‌بینی ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان روستایی در کشور خبر داد و گفت: کمیته امداد تا پایان سال ۱۷۰ هزار شغل برای جامعه هدف ایجاد می‌کند.

پیش‌بینی ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان روستایی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات با رعایت تکریم مددجویان را اولویت برنامه‌های کمیته امداد دانست و افزود: براساس برنامه پنج ساله توسعه کشور، کمیته امداد موظف است سالانه 70 هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد کند.

  وی با بیان اینکه کمیته امداد سال گذشته یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کرد، ادامه داد: سال 97 حدود 148 هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف راه‌اندازی کردیم و برنامه کمیته امداد در سال 98 تولید 170 هزار شغل است.

  رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 67 هزار شغل برای مددجویان ایجاد شده است، اظهار کرد: به این منظور تاکنون بیش از 1550 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شده است.

  بختیاری افزود: مبلغ 3500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال از محل تبصره 16 برای سال جاری پیش‌بینی شده و همچنین 2500 میلیارد تومان در بحث اشتغال روستایی از محل منابع بانکی در نظر گرفته شده که در مجموع به 6 هزار میلیارد می‌رسد.

  وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی در کشور به ویژه برای افراد محروم، گفت: در سال‌های اخیر مستمری پرداختی کمیته امداد به خانواده‌های تحت حمایت سه برابر شده است اما با توجه به افزایش هزینه‌های زندگی و تورم موجود، پاسخگوی نیاز مددجویان نیست.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو