عصر بازار

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

هر ماه ۲ پرداخت نقدی به خانوار‌ها انجام می شود

عصر اعتبار- نوبخت گفت: در تلاشیم هر ماه ۲ پرداخت نقدی به خانوار‌ها داشته باشیم که برای کارکنان ۳ پرداخت انجام می‌شود.

هر ماه ۲ پرداخت نقدی به خانوار‌ها انجام می شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از صدا و سیما، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه هفدهمین جلسه ستاد بودجه گفت: سال آینده بالغ بر 302 هزار میلیارد تومان منابع و مصارف هدفمندی در نظر گرفته شد برای مصارف یارانه‌ای است که پرداخت می‌شود.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: 80 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی سال آینده بین خانوار‌ها توزیع می‌شود که نسبت به امسال حداقل 30 هزار میلیارد تومان به خاطر پرداخت‌های حمایت معیشتی بیشتر است.

  وی گفت: بنابراین هرآنچه امسال 30 هزار میلیارد تومان برای پرداخت دوم یارانه‌ای داریم سال آینده در بودجه تکرار می‌شود و به صورت مستمر ماهیانه پرداخت خواهیم کرد.

  نوبخت افزود: تلاش ما این است در طول ماه سه پرداخت داشته باشیم یکی پرداخت یارانه نقدی است که انجام می‌شود دوم پرداخت یارانه معیشتی است و سوم پرداخت حقوق است.

  وی گفت: در تلاشیم هر 10 روز یکبار یک پرداخت به خانوار‌ها داشته باشیم تا مدیریت مصرف برایشان آسان شود.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: علاوه بر 80 هزار میلیارد تومان پرداخت نقدی یارانه در سال آینده 15 هزار و 400 میلیارد تومان برای کاهش فقر که جزء سیاست‌های دولت دوازدهم است، صرف خواهیم کرد.

  نوبخت مطرح کرد: 12 هزار میلیارد تومان حداقل برای پرداخت‌های گندم و 12 هزار میلیارد تومان برای یارانه دارو در سال آینده صرف خواهد شد.

  وی گفت: تلاش ما این است که هم به طرح‌های عمرانی بپردازیم که اشتغال و رونق را در اقتصاد داشته باشیم و هم پرداخت‌های یارانه‌ای نظم یافته داشته باشیم تا در شرایط سخت و نامطلوب اقتصادی به خانوار‌ها کمک بیشتری نسبت به امسال شود.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: امروز به نهایی کردن منابع و مصارف عمومی و منابع و مصارف هدفمندی پرداخته شد، چون 2 جدول برای دریافت‌ها و پرداخت‌ها داریم یک جدول مربوط به خزانه دولت واریز و به دستگاه‌های دولتی پرداخت می‌کنیم و یک بخش هم مربوط به سازمان هدفمندی یارانه هاست که باید جدول آن هم مشخص شود.

  نوبخت بیان کرد: بخش منابع و مصارف عمومی، سال آینده عمدتا در بخش طرح‌های عمرانی است که رشد چشمگیری دارد و حدود 62 درصد سهم اعتبارات عمرانی نسبت به امسال افزایش پیدا کرده و بخش قابل توجه آن هم از حدود 70 هزار میلیارد تومان به استان‌ها تعلق می‌گیرد.

  وی گفت: گزارش بودجه شرکت‌ها که بخشی از بودجه کل کشور است 14 آبان طبق قانون به مجلس تقدیم شد و این روز‌ها آخرین جلسات برای ارائه لایحه بودجه سال 99 است تا در زمان مقرر و قانونی لایحه بودجه 15 آذر تقدیم مجلس شود.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: این سازمان در حال تدارک پیش نویس لایحه بودجه است تا آن را به دولت بدهیم و دولت آن را نهایی کند تا بتوانیم قبل از 15 آذر تقدیم مجلس کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو