عصر بازار

طی مرحله دوم

امشب ۲۰ میلیون نفر دیگر کمک حمایتی می‌گیرند

عصر اعتبار- دولت در قالب طرح حمایت معیشتی خانوار، امشب (۲۹ آبان) طی دومین مرحله برای تعدادی دیگر از سرپرستان خانوار که ۲۰ میلیون نفر را شامل می‌شوند، کمک نقدی واریز خواهد کرد.

امشب ۲۰ میلیون نفر دیگر کمک حمایتی می‌گیرند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، با شروع سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین، دولت طرح حمایت از معیشت خانوار را در دستور کار قرار داد و اعلام کرد که منابع ناشی از این طرح حدود 30 هزار میلیارد تومان برآورد شده که به مردم بر می‌گردد.

  بر این اساس، قرار شد برای خانوارهای تک‌نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان واریز شود.

  پرداختی این طرح، در سه مرحله است که مرحله اول آن (27 آبان) انجام شد و به حساب تعدادی از سرپرستان خانوار که مشمول این طرح بودند مبالغ تعیین شده واریز شد که جمعیت 20 میلیون نفری را دربر گرفت.

  مرحله دوم واریز، امشب چهارشنبه (29 آبان) است که 20 میلیون نفر دیگر را شامل می‌شود و مرحله سوم نیز ساعت 24 شنبه (دوم آذرماه) است؛ چراکه قرار است طبق این طرح حدود 60 میلیون نفر این منابع را دریافت کنند.

  با توجه به اینکه در حال حاضر 78 میلیون نفر ماهانه یارانه نقدی دریافت می‌کنند، 60 میلیون نفر جمعیت مشخص شده 18 میلیون کمتر از این تعداد است که جمعیت 78 میلیون نفری است که در حال حاضر یارانه نقدی دریافت می‌کنند که احتمالا این 18 میلیون نفری که مبلغ کمک حمایتی را دریافت نخواهند کرد همان سه دهک بالای درآمدی هستند که قرار است از دریافت یارانه نقدی نیز حذف شوند، چراکه گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد دهک‌های بالای درآمدی بیش از 20 برابر سایر دهک‌ها از یارانه بنزین استفاده می‌کنند و اکنون در طرح اصلاح قیمت سوخت و یارانه‌های پنهان به طور طبیعی در اولویت حذف قرار دارند.

  مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، کارگران، کارمندان و اقشار کم درآمد جامعه هدف کمک حمایتی دولت را تشکیل می دهند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی