عصر بازاربرنج

تاکید رییس کل بانک مرکزی بر عملیاتی کردن طرح گام

عصر اعتبار- رییس کل بانک مرکزی بر اهمیت عملیاتی کردن هرچه سریعتر طرح گواهی اعتبار مولد (گام) به عنوان طرح مهم تامین مالی زنجیره تولید بدون نیاز به خلق نقدینگی تاکید کرد.

تاکید رییس کل بانک مرکزی بر عملیاتی کردن طرح گام
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، دکتر عبدالناصر همتی بعدازظهر امروز (سه‌شنبه نوزدهم آذرماه 98) در یادداشتی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: امروز جلسه‌ دوره‌ای با مدیران عامل بانک‌ها داشتیم؛ در این جلسه مسایل مهم بانکی به ویژه مدیریت جریان وجوه کشور، ضرورت تسریع در تکمیل و اجرای رمز یک بار مصرف، عملیاتی کردن طرح گواهی اعتبار مولد (گام) و نیز نحوه تامین مالی طرح‌های پیشران تولیدی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات ضروری اتخاذ شد.

  وی افزود: در این جلسه اهمیت عملیاتی کردن هرچه سریعتر طرح گام را به عنوان طرح مهم تامین مالی زنجیره تولید بدون نیاز به خلق نقدینگی مورد تاکید قرار دادم.

  رییس شورای پول و اعتبار خاطر نشان کرد: همچنین در این جلسه عزم جدی بانک مرکزی بر کنترل و مدیریت جریان وجوه در کشور را اعلام و تاکید کردم از 20 آذرماه محدودیت ثبت 100 میلیون تومان در 24 ساعت برای تراکنش هر شخص در درگاه‌های غیرحضوری را اجرایی خواهیم کرد.

  وی در پایان نوشت: از مدیران عامل بانک‌ها خواستم اجرایی کردن رمز یک بار مصرف در بانک های‌شان را با جدیت بیشتر پیگیری کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی