عصر بازاربرنج

این یک کلاهبرداری تلفنی است

عصر اعتبار- پلیس هموره هشدار می دهد که باید مراقب شگردهای مجرمان در کلاهبرداری از طریق تلفن بوده و هرگز اطلاعات شخصی و محرمانه خود را در اختیار آنها قرار ندهیم.

این یک کلاهبرداری تلفنی است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مسئله اینجاست که از چه راهی تشخیص دهیم کدام طرح کلاهبرداری است؟ آیا طرح‌های کلاهبرداری و دسیسه‌های مربوط به آن نشانه‌ای دارند؟

  براساس اعلام پلیس، در صورت که موارد ذیل را در طرح پیشنهادی تلفنی مشاهده کردید بی تردید بدانید که طرح پیشنهادی، نوعی کلاهبرداری است.

  1- این طرح در ابتدای کار فوق‌العاده جذاب به نظر می‌رسد:

  به عنوان مثال می‌گویند: " شما برنده جایزه‌ای فوق‌العاده از یک مسابقه شده‌اید، البته شما می دانید که هرگز در آن مسابقه شرکت نکرده‌اید."

  2- برای دریافت جایزه باید مبلغی پرداخت کنید:

  "شما برنده شده‌اید، اما باید مبلغی را برای ارسال جایزه، بیمه، مالیات یا دیگر هزینه‌هایی که برای پرداخت جایزه هزینه می‌شود، پرداخت کنید، در برخی از موارد دیگر،  تماس‌گیرنده یک پیک برای دریافت مبلغ از شما می‌فرستد تا مبلغ را از شما گرفته و برای او ببرد."

  3- از شما می‌خواهند، اطلاعات شخصی و محرمانه مالی خود را در اختیارشان قرار دهید:

  "تماس‌گیرنده از شما می‌خواهد، تمام اطلاعات حساب بانکی یا تمام اطلاعات کارت اعتباری خود را به آنها بدهید. باید بدانید که سیستم‌های تجاری مطمئن و قانونی، هیچ‌گاه نیاز به جزئیات حساب مالی شما ندارند و اگر قرار باشد پولی یا جایزه‌ای را به شما بدهند، هرگز نیازی به رمز عبور کارت شما ندارند."

  4- تماس‌گیرنده بسیار هیجان‌زده‌تر و خوشحال‌تر از شماست:

  به عنوان مثال می گویند: " شما برنده دریافت جایزه شده‌اید و شما نیز در می یابید که شخص تماس‌گیرنده، بسیار هیجان‌زده‌تر و خوشحال‌تر از شماست زیرا کلاهبرداران می‌خواهند شما را هیجان‌زده و ذهن شما را درگیر شیوه مجرمانه خود کرده و هرگونه قدرت فکر و تصمیم‌گیری عاقلانه را از شما بگیرند."

  5- مدیر تماس می‌گیرد:

  "شخصی که با شما تماس می‌گیرد ادعا می‌کند از طرف یک دفتر دولتی، مسئول مالیاتی، مرکز رسمی بانکی، یک وکیل یا یک مقام رسمی تماس می‌گیرد. شخص تماس‌گیرنده، در هنگام تماس، نام کوچک شما را به زبان می‌آورد و از شما اطلاعات زیادی در مورد اطلاعات شخصی یا اطلاعات نحوه زندگی شما کسب می کند."

  6- این یک فرصت با مدت زمانی محدود است، اگر عجله نکنید، آن را از دست می‌دهید:

  "اگر شما تحت فشار قرار گرفتید تا به سرعت یک تصمیم‌گیری در مورد یک خرید بزرگ و گران‌قیمت انجام دهید، بی تردید این یک معامله قانونی نیست. هر تجارت قانونی به شما این فرصت را می‌دهد که او و عملکردش را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید و مبلغ موردنظر را بپردازید."

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو