عصر بازار

بانک جهانی اعلام کرد؛

آغاز روند رو به رشد اقتصاد ایران از ۲۰۲۰

عصر اعتبار- بانک جهانی از آغاز حرکت رو به رشد اقتصاد ایران از سال ۲۰۲۰ خبر داد.

آغاز روند رو به رشد اقتصاد ایران از ۲۰۲۰
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل ا ایبنا، بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود از رشد اقتصادی در سال 2020 اعلام کرد رویکرد اقتصادهای توسعه یافته و درحال توسعه در این گزارش با یکدیگر تا حدودی متفاوت است. براساس این گزارش انتظار می رود نرخ رشد اقتصادی در آمریکا،  اروپا و ژاپن با کاهش 0.1 درصدی مواجه شود که مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر آن وضعیت دشوار تولید در این کشورها و اثرات جنگهای تعرفه ای است اما از سوی دیگر انتظار می رود کشورهای درحال توسعه از رشد اقتصادی مطلوب تری برخوردار باشند. بخش زیادی از بهبود وضعیت اقتصادهای درحال توسعه به هشت کشور بر می گردد. 

  بانک جهانی اعلام کرده است انتظار میرود ایران و آرژانتین در سال 2020 از رکود خارج شوند. شش کشور دیگر نیز که در سال 2019 از لحاظ اقتصادی با چالش هایی روبرو بودند در شرایط بهتری قرار می گیرند. برزیل، هند، مکزیک، روسیه، عربستان و ترکیه این شش کشور را تشکیل می دهند

  با وجود کاهش تنش ها در جنگ تجاری میان امریکا و چین، بانک جهانی همچنان رویکرد نسبتا بدبینانه ای به وضعیت رشد اقتصادی در مجموع سال های 2019 و 2020 دارد. بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود درباره بررسی ابعاد اقتصاد جهان، 0.2 درصد از برآورد پیشین برای رشد اقتصادی در مجموع این دو سال را کاهش داد و پیش بینی کرد میانگین رشد اقتصادی جهانی در سال 2020 معادل 2.5 درصد است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو