عصر بازار

سریع‌ترین رشد بدهی از ۱۹۷۰

هشدار بانک جهانی در مورد بدهی جهان

عصر اعتبار- بانک جهانی در گزارش خود در مورد ریسک یک بحران بدهی جدید در جهان هشدار داد و اعلام کرد ممکن است حتی نرخ بهره بسیار پایین بانک‌های مرکزی هم برای جلوگیری از یک رکود اقتصادی بزرگ کافی نباشد.

هشدار بانک جهانی در مورد بدهی جهان
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، بانک جهانی در گزارش سالانه چشم‌انداز اقتصادی خود در مورد ریسک یک بحران بدهی جدید در جهان هشدار داد و اعلام کرد ممکن است حتی نرخ بهره بسیار پایین بانک‌های مرکزی هم برای جلوگیری از یک رکود اقتصادی بزرگ کافی نباشد.

  در این گزارش آمده است که در طول 50 سال گذشته با 4 موج انباشت بدهی روبرو شده‌ایم. موج کنونی که از 2010 آغاز شد با بیشترین، سریع‌ترین و گسترده‌ترین انباشت بدهی از دهه 1970 تا کنون همراه خواهد بود.

  آیهان خوزه، مدیر بخش چشم‌انداز بانک جهانی هشدار داد که در هر 3 موج قبلی انباشت بدهی، در پایان با یک بحران مالی بزرگ در اکثر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه روبرو شده‌ایم. او گفت: نرخ بهره پایین بانک‌های مرکزی جهان تنها یک حفاظت جزئی در برابر بحران مالی جهانی به وجود می‌آورد.

  بانک جهانی اعلام کرد که در سال 2018 سطح بدهی جهانی به 230 درصد تولید ناخالص ملی رسیده است، که این نشان‌دهنده افزایشی 54 درصدی از 2010 تا کنون است. در این میان اقتصاد چین و آمریکا به علت سایز بزرگ خود سهم بالایی از این بدهی را به خود اختصاص داده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو