عصر بازاربرنج

توافقنامه برگزیت تصویب شد

عصر اعتبار- نمایندگان مجلس عوام بریتانیا بالاخره پس از سه سال و نیم به توافقنامه دولت این کشور با اتحادیه اروپا رای مثبت داده و راه را برای تحقق برگزیت باز کردند.

توافقنامه برگزیت تصویب شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، در پایان آخرین رأی‌گیری برای لایحه برگزیت پنج‌شنبه شب 9 ژانویه (19 دی) در مجلس عوام این کشور که اکثریت کرسی‌های آن در اختیار نمایندگان حزب محافظه‌کار است، متن توافقنامه برگزیت با 330 رأی موافق در برابر 231 رأی مخالف به تصویب رسید.

  این لایحه حاوی توافقنامه 535 صفحه‌ای است که میان نخست وزیر بریتانیا و نمایندگان 27 کشور عضو اتحادیه اروپا حاصل شده اما تصویب آن به دلیل مخالفت مخالفان حزب حاکم لندن، سه بار به تعویق افتاده بود.

  نمایندگان حزب محافظه‌کار بریتانیا به رهبری نخست وزیر، بوریس جانسون در آخرین انتخابات سراسری بریتانیا به پیروزی چشمگیری دست یافته بودند. بر اساس قانون بریتانیا، تصمیم مجلس عوام در مورد این توافقنامه باید هفته آینده به تأیید مجلس اعیان و پس از آن به امضای ملکه این کشور برسد. در آخرین مرحله، متن این توافقنامه روز 29 ژانویه برای تصویب در صحن پارلمان اروپا ارائه خواهد شد.

  سد اصلی در روند تصویب توافقنامه برگزیت و عاملی که سبب تعویق آن و بروز بحران سیاسی در بریتانیا شده‌ بود، مقاومت حزب کارگر در جایگاه اپوزیسیون در مجلس عوام بود. اما اینک انتظار می‌رود که مراحل بعدی این روند بدون مشکل طی شود. به این ترتیب و با این رویداد تاریخی، بریتانیا بالاخره در مهلت مقرر، یعنی در پایان ماه جاری میلادی از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو