عصر بازار

اشتغال غیر رسمی روستایی تا پایان سال رسمی می شود

عصر اعتبار- معاون توسعه کارآفرینی وزارت کاربا بیان اینکه ۷۰ درصد افرادی که در اشتغال روستایی شاغل شده بودند فاقد بیمه بودند گفت: تا پایان سال این افراد تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

اشتغال غیر رسمی روستایی تا پایان سال رسمی می شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم،طبق آخرین آمار دولت تا کنون در راستای طرح اشتغال  روستایی که از برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی است،  تا کنون 10 هزار و 140 میلیارد تومان اعتبار که معادل 81درصد اعتبار اشتغال روستایی است، برای طرح های اشتغال روستایی و عشایری پرداخت و از محل این پرداخت ها بیش از 250هزار شغل ایجاد شده است.

  در این راستا مطابق اظهارات عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با بیان این که حدود 70 درصد اشتغال ایجاد شده در این مناطق فاقد پوشش بیمه ای هستند گفت:براساس توافقی که با صندوق بیمه روستائیان و عشایر صورت گرفت، 100 هزار نفر از شاغلان مناطق روستایی و عشایر در قالب این صندوق تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

  وی همچنین از اقدام وزارت کار برای بیمه شاغلان طرح اشتغال روستایی خبر داد و گفت:  به دنبال این هستیم که بخشی از اشتغال  که از طریق طرح اشتغال روستایی ایجاد شده است تبدیل به شغل رسمی شود.

   معاون توسعه کارآفرینی وزارت کار گفت: در راستای تمام شماری که داشتیم مشخص شد که 70 درصد افرادی که شاغل شده اند بیمه نبوده اند. این افراد تا پایان سال تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. برای این منظور با سازمان تامین اجتماعی به ویژه صندوق روستاییان و عشایر، صندوق بیمه محصولات معدنی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی به شکل شبکه‌ای توافق کردیم تا هر کسی که از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده کرد نیروهای کارش الزاماً در این مکانیسم بیمه شوند.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره آمار بیمه‌شدگان طرح اشتغال روستایی اظهار کرد: تا قبل از اقدام ما برای بیمه، حدود 30 درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. بر اساس تمام شماری که از طریق سامانه ناظر صورت دادیم متوجه شدیم که تعداد بیمه‌شدگان کم است لذا این سازوکار را طراحی کردیم که بعد از این همه شاغلان بالاجبار یکی از بیمه‌های مذکور را انتخاب کنند و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند تا بتوانند از مزایای وام اشتغال روستایی برخوردار شوند.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از بیمه 100 هزار نفر از روستاییان در طرح اشتغال روستایی تا پایان سال خبر داد و گفت: علاوه بر بیمه شدگان سال قبل امسال 100 هزار نفر از روستاییان را قطعا بیمه خواهیم کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • ۱۵
   • اعتبار امروز
   • شماره ۸ اعتبار امروز
   • شماره ۷ اعتبار امروز
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
   آرشیو