عصر بازار

خریداران کدام ارز سود کردند؟

عصر اعتبار- دلار کانادا بیشترین بازدهی را برای سرمایه‌گذاران داشته است.

خریداران کدام ارز سود کردند؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، با توجه به افزایش تنش های تجاری، مساله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و نگرانی از وقوع رکود، بازار ارز در سال 2019 دستخوش تغییرات زیادی شد.

  بررسی های صورت گرفته توسط ویژوال کپیتالیست نشان می‌دهد که در سال گذشته بسیاری از بازارها در موقعیت سودآورتری از بازار ارز قرار داشته اند: قیت نفت خام " وست تگزاس اینترمدیت" 34.1 درصد نسبت به سال 2018 افزایش قیمت داشته است. قیمت ملک در آمریکا نیز طی یک سال اخیر به طور متوسط 28.9 درصد افزایش یافت و سرمایه گذاری در طلا نیز سود 17.4 درصدی را عاید سرمایه گذاران کرد.

  بازار ارز

  از سوی دیگر در حوزه بازار ارز به دلیل نوسانات محدود ارزها، سرمایه گذاری در این بازار به مانند سال 2018 از جذابیت بالایی برخوردار نبود. طی سال 2019، ارزش دلار کانادا 5.08 درصد تقویت شد که بیشترین افزایش در بین ارزهای معتبر جهانی محسوب می‌شود. پس از دلار کانادا، پزوی مکزیک با سوداوری 3.89 درصدی و پوند انگلیس با سودآوری 3.87 درصدی در رده های بعدی قرار دارند.

  زیان خریداران یورو

  یورو در سال گذشته سال بسیار بدی را تجربه کرد و ریسک های ایجاد شده ناشی از چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، کاهش رشد اقتصادی آلمان و فرانسه، بحران بدهی در ایتالیا و نگرانی از وقوع جنگ تجاری بین اروپا و آمریکا باعث شد تا یورو با ریزش 2.16 درصدی، زیان ده ترین ارز مهم جهانی در سال 2019 لقب گیرد. پس از یورو نیز روپیه هند با ریزش 2.03 درصدی و یوان چین با ریزش 1.47 درصدی، دیگر ارزهای ناموفق سال گذشته لقب گرفتند.

  ثبات نسبی دلار

  دلار در سال 2019 رفت و برگشت زیادیرا تجربه کرد اما در نهایت شاخص دلار نسبت به سطحی که در سال 2018 قرار داشت تغییر چندانی پیدا نکرد. در سال 2019 ارزش دلار در برابر دیگر ارزهای مهم تنها 0.34 درصد افزایش یافته است. این رقم برای ین ژاپن 0.87 درصد و برای فرانک سوئیس 1.44 درصد اندازه گیری شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو