عصر بازار

رشد اقتصادی روسیه به رغم تحریم‌های آمریکا و غرب

عصر اعتبار- وزیر توسعه و اقتصاد روسیه اعلام کرد رشد اقتصادی این کشور به رغم تحریم‌های آمریکا و غرب و نیز کاهش رشد اقتصادی جهانی افزایش یافته و بیشتر از پیش‌بینی‌ها بوده است.

رشد اقتصادی روسیه به رغم تحریم‌های آمریکا و غرب
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، وزیر توسعه و اقتصاد روسیه اعلام کرد که اقتصاد این کشور سال گذشته 1.4 درصد رشد کرد که نشان می‌دهد تحریم‌ها نه تنها تاثیرگذار نبوده بلکه اقتصاد این کشور رشد بهتری را علیرغم تحرم‌های غرب و نیز کاهش رشد اقتصاد جهانی داشته است.

  بر اساس این گزارش تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه آخر 2019 معادل 2.3 درصد رشد داشته و این میزان یک دهم درصد نسبت به آنچه که وزارت توسعه و اقتصاد این کشور پیشتر ارزیابی کرد، بوده است.

  بخش‌های صنعت و مالیات و نیز بخش تولید بیشترین رشد اقتصادی را در این کشور تجربه کردند.

  همچنین سقف ذخایر این کشور به رقم 555 میلیارد دلار یعنی به سطح پیش از سال‌های بحران رسیده است.

  بر اساس این گزارش در سال 2018 تولید ناخالص داخلی روسیه 2.5 درصد افزایش یافت در حالی که بانک جهانی اعلام کرد  این رقم 2.3 درصد بوده است که البته این رقم نیز به رغم تحریم‌های غرب علیه روسیه بیشترین میزان 6 سال گذشته محسوب می‌شد.

  این در حالی است که بر اساس اعلام صندوق بین‌المللی پول (IMF) رشد اقتصاد جهانی سال گذشته به 2.9 درصد کاهش یافت که کمترین سرعت رشد از زمان بحران مالی جهان محسوب می‌شد.

  پیش‌بینی نهادهای بین المللی برای سال 2020 مثبت است و برآورد شده که رشد اقتصاد جهانی به 3.3 درصد برسد.

  البته عنوان شده که رشد اقتصاد جهانی به نحوه کنار آمدن دو قطب بزرگ اقتصادی جهان یعنی چین و آمریکا در مورد جنگ تجاری بیشتر وابسته است. این دو کشور مذاکرات فشرده‌ای برای پایان دادن به جنگ تجاری که از سال گذشته آغاز شده، را ادامه می‌دهند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو