عصر بازار

نیم میلیارد انسان کار با درآمد کافی ندارند

عصر اعتبار- گزارش جدید سازمان ملل نشان می‌دهد کار با درآمد پایین در حال تبدیل به یک معضل جدی است.

نیم میلیارد انسان کار با درآمد کافی ندارند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که در حال حاضر بیش از 473 میلیون نفر در جهان زندگی می‌کنند که میزان درآمدهای شغلی آن ها به میزان کافی برای پاسخگویی به هزینه‌های زندگی آن‌ها نیست.

  انتظار می‌رود که امسال یکی از بدترین سال ها برای بازار کار در سطح جهان طی یک دهه اخیر باشد؛ به طوری که سازمان جهانی کار پیش‌بینی کرده است امسال 190 میلیون نفر در سطح جهان از کار خود بی‌کار شوند که این رقم 2.5 میلیون نفر بیشتر از رقم ثبت شده در سال قبل است.

  در حال حاضر 5.7 میلیارد نفر در سراسر جهان کار می کنند که بسیاری از آن ها حقوق کافی را دریافت نمی کنند. گای رایدر، مدیر سازمان جهانی کار در همین رابطه گفت: برای میلیون ها انسان عادی اکنون یافتن کاری برای رسیدن به زندگی بهتر دشوار شده است. رایدر در ادامه سخنانش با اشاره به باقی ماندن مشکل فرصت های نابرابر شغلی در سطح جهان گفت: بسیاری از کشورها با وجود داشتن نیروی انسانی ماهر و مستعد، ظرفیت لازم برای بهره بردن از آن ها در تقویت اقتصاد خود را ندارند.

  به گفته سازمان ملل در حال حاضر 630 میلیون نفر در جهان در فقر زندگی می‌کنند ( طبق تعریف سازمان ملل خط فقر به درآمد کمتر از 3.2 دلار در روز اطلاق می‌شود) و با وجود روند نسبتا موفق در مقابله با فقر، تلاش های بیشتری تا رسیدن به عدالت شغلی لازم خواهد بود.

  طبق اعلام بانک جهانی، در بین سال های 2000 تا 2016 بیش از 802 میلیون نفر در 15 کشور از فقر خارج شده اند. در 114 کشور جهان نیز فقر مطلق ریشه کن شده است. در حال حاضر 85 درصد فقیران در جهان در دو منطقه صحرای آفریقا و جنوب آسیا زندگی می‌کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو