عصر بازاربرنج

هشدار رئیس صندوق بین‌المللی پول نسبت به کرونا

عصر اعتبار- کریستالینا جیورجیوا از کشورهای جهان خواست تا برای مقابله با کرونا با یکدیگر همکاری کنند.

هشدار رئیس صندوق بین‌المللی پول نسبت به کرونا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، کریستالینا جیورجیوا که برای شرکت در همایش امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده است گفت هفته های آینده برای کنترل خسارت های به بار آمده و احتمالی کرونا حیاتی خواهد بود و صندوق بین المللی پول امیدوار است دولت ها و بانک‌های مرکزی در سطح جهان از طریق همکاری با یکدیگر به یک چهارچوب مشترک و واضح برسند.

  رئیس صندوق بین المللی پول با اشاره به این که فکر می کند باید کارهای بیشتری برای مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا انجام شود گفت: باید روی اقدامات حساب‌شده و همکاری با یکدیگر فکر کنیم تا جلوی شوک های بیشتر را بگیریم. آیا می توانیم کاری جهانی انجام دهیم؟ آیا قصدی برای تشکیل یک جبهه واحد داریم؟

  تاکنون ویروس کرونا جان بیش از 1500 نفر را گرفته و بیش از 63 هزار نفر را مبتلا کرده است. به دنبال ثبت نخستین مورد ابتلا به کرونا در مصر، اکنون این بیماری در هر پنج قاره جهان گزارش شده است.

  جیورجیوا با انتقاد از نهادها و کارشناسانی که اقدام به پیش بینی خسارت ناشی از کرونا می کنند گفت به دلیل کمبود اطلاعات کافی هنوز برای رسیدن به یک برآورد قابل اعتماد زود است و چنین کارهایی تنها باعث هرج و مرج بیشتر می‌شود. وی ضمن ابراز نگرانی از این که کرونا باعث شود روند احیای اقتصادی برخی کشورها به تعویق بیافتد نیز افزود: به دقت در حال رصد داده‌ها هستیم و اکنون وظیفه ای که بر عهده داریم این است: دعا کنیم اوضاع به بهترین شکل پیش برود اما خود را آماده مواجهه با بدترین پیش آمد ها کنیم.

  پیش تر نیز بانک جهانی از کشورها خواسته بود تا یک همکاری مشترک برای رسیدن به برنامه ای اثربخش در مقابله با کرونا را آغاز کنند. این بانک ضمن اعلام آمادگی بر استفاده از منابع مالی خود در مقابله با ویروس کرونا از همه کشورها خواسته است تا آمادگی خود را در برابر شیوع این ویروس بالا ببرند تا از ایجاد یک اپیدمی ویروسی گسترده تر در سطح جهان طی ماه های آینده جلوگیری شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو