عصر بازار

بیمه عمر و سرمایه گذاری یا سپرده گذاری در بانک؟

عصر اعتبار-تفاوت این سرمایه گذاری با سپرده‌گذاری در بانک در دو جنبه مهم قابل اشاره است که ادامه خواهید خواند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری یا سپرده گذاری در بانک؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، تفاوت این سرمایه گذاری با سپرده‌گذاری در بانک در دو جنبه مهم قابل اشاره است: اول اینکه سپرده‌گذاری در بانک نیاز به سرمایه قابل توجه و کلان در ابتدای سرمایه گذاری دارد. در صورتیکه این سرمایه، در بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری با جمع‌آوری پس‌اندازهای کوچک شکل می‌گیرد و سود تضمینی و بهره مرکب هم به آن تعلق می‌گیرد؛
  دوم اینکه پس از پرداخت اولین قسط، بیمه‌شده تحت پوشش‌های بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

   مزایای بیمه‌های عمر و اندوخته‌ساز:

  1دریافت سود تضمینی
  حداقل میزان سود تضمینی سالانه برای پنج سال اول این بیمه نامه %16 بوده و برای 2 سال بعد از آن %13 در هر سال و مازاد بر آن 10%  می باشد.( این در حالی است که تجربه در 2 دهه اخیر ثابت کرده است هرسال تغییرات قابل ملاحظه ایی در سود های بانکی داشته ایم)

  2دریافت سود مشارکت در منافع:
  یکی دیگر از امتیازات بیمه عمر، این است که شما در سرمایه گذاری‌های صورت گرفته توسط شرکت از محل حق بیمه های عمر شما سهیم هستید، در حالی‌که در بانک به این صورت نیست و بانک نمی‌تواند شما را در سرمایه‌گذاری‌های خودش  سهیم کرده و درصد بالاتر از قرارداد توافق شده به شما پرداخت نماید.

  3دریافت وام
  یکی از مزایای این بیمه نامه در یافت وام بدون هیچگونه تشریفات اداری می باشد. از پایان سال دوم می توانید تا %90 از مبلغ ارزش صندوق بیمه نامه فرزند خود را وام دریافت نمائید.
  4دریافت سود خالص

  سود و سرمایه پرداختی در انتهای دوره معاف از مالیات و هر گونه عوارض می باشد و تمامی آن متعلق به شما می باشد.

  5سرمایه بدون باز پرداخت
  سرمایه این بیمه نامه تسهیلات و یا وام نبوده و نیز باز پرداخت ندارد، بلکه سود خالص شما از این سرمایه گذاری می باشد و برای موارد مختلف می توانید از آن استفاده کنید.

  با توجه به سود تضمینی، مدت قرارداد، پوشش های بیمه ای و شرایط خاص بیمه عمر، سرمایه گذاری در شرکت های بیمه از پائین ترین ریسک برخوردار می باشد.
  شما با پرداخت مبالغ و پس اندازهای کوچک در انتهای قرارداد از صندوق و سرمایه ای بزرگ و قابل توجه برخوردار می شوید.
  در تمام سالهای بیمه از پوشش بیمه ای و چتر حمایت شرکت بیمه برخوردار بوده اید.

  بیمه های عمر و ذخایر انباشته آن به عنوان یک عامل می تواند در ارتقای سطح تولید ملی نقشی سازنده ایفا نماید و این افزایش سطح تولید پرداخت سرمایه ها و غرامت های کلیه رشته های اشخاص در تسریع گردش چرخ های اقتصادی کشور موثر خواهد بود. 
  امیدواریم فرهنگ خرید و آشنایی با بیمه نامه های عمر و تامین آتیه در جامعه ما هر روز بیشتر شود تا هر کدام از ما در آینده از پس اندازی که از امروز برای خودمان برنامه ریزی کرده ایم برخوردار شویم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار