عصر بازار

وصول ٨٤٣ هزار فقره چک رمزدار در کشور

عصر اعتبار- براساس آمار بانک مرکزی ۸۴۳ هزار فقره چک رمزدار در دی ماه ۹۸ در کشور وصول شد.

وصول ٨٤٣ هزار فقره چک رمزدار در کشور
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، بالغ بر ٨٤٣ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ١٤١٤ هزار میلیارد ریال در دی ماه ١٣٩٨ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 4.3 درصد و ١٥ درصد افزایش داشته است.

  در ماه مورد بررسی در استان تهران ٢٤٨ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ٨۰٨ هزار میلیارد ریال وصول شد. در ماه مذکور 46.2 درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (29.4 درصد)، خراسان رضوی (8.5 درصد) و اصفهان (8.3 درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین 67.7 درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (57.1 درصد)، اصفهان (5.5 درصد) و خراسان رضوی (5.1 درصد) وصول شده است.

  چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

  ٨٥٧٤ هزار فقره چک در دی ماه ١٣٩٨ در کل کشور وصول شد که از این تعداد حدود ٧٧٣١ هزار فقره عادی و بالغ بر ٨٤٣ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور 90.2 درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و 9.8 درصد رمزدار بوده است. در ماه مورد بررسی در کل کشور بالغ بر ٢٤۰٧ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بالغ بر ٩٩٣ هزار میلیارد ریال چک عادی و بالغ بر ١٤١٤ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور 41.3 درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و 58.7 درصد رمزدار بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی