عصر بازار

رشد اقتصادی نا امیدکننده کشورهای اروپایی!

عصر اعتبار- مرکز آمار اروپا از رشد صفر درصدی اقتصاد آلمان در سه ماهه پایانی سال خبر داد.

رشد اقتصادی نا امیدکننده کشورهای اروپایی!
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نتایج نهایی ارزیابی رشد نشان می دهد که در آخرین فصل سال 2019 متوسط رشد اقتصادی 19 کشور عضو منطقه یورو 0.1 درصد و 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.2 درصد بوده است که این رشد در مقایسه با متوسط رشد سه ماهه سوم در منطقه یورو 0.2 درصد و در سطح اتحادیه اروپا 0.3 درصد کاهش پیدا کرده است.

  هم چنین رشد اقتصادی در دوازده ماه منتهی به دسامبر در سطح منطقه یورو به طور متوسط یک درصد ودر سطح اتحادیه اروپا به طور متوسط 1.2 درصد بوده است.

  در بین کشورهای اروپایی، بیشترین رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم سال متعلق به ایرلند با 1.8 درصد بوده است و پس از این کشور، مالت با 1.7 درصد و رومانی با 1.5 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین رشد اقتصادی مربوط به یونان و فنلاند بوده است که رشد منفی 0.7 درصدی را تجربه کرده اند. رشد آلمان نیز طی این مدت صفر درصد اندازه گیری شده است.

  در بین دیگر کشورهای اروپایی، رشد سه ماهه چهارم دانمارک 0.2 درصد، ایتالیا منفی 0.3 درصد، بلژیک 0.38 درصد، فرانسه منفی 0.1 درصد و اتریش 0.25 درصد اندازه گیری شده است.

  در بین بخش های مختلف، رشد مخارج نهایی مصرفی خانوارها در سطح منطقه یورو 0.1 درصد و در سطح اتحادیه اروپا 0.3 درصد بوده است. این رقم برای سرمایه ثابت ناخالص به ترتیب 4.2 درصد و 3.6 درصد و برای واردات در سطح منطقه یورو 2.2 درصد افزایش و در سطح اتحادیه اروپا 1.8 درصد افزایش بوده است.

  منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه  بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو