عصر بازار

نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری + لینک مستقیم نام‌نویسی

چگونه برای بیمه بیکاری کرونا ثبت نام کنیم؟

عصر اعتبار- چه کسانی می‌توانند بیمه بیکاری ناشی از اتفاقات پس از شیوع بیماری کرونا را بگیرند؟ نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری چگونه است؟ از طریق چه لینکی می‌توان این تقاضا را ثبت کرد؟ در این گزارش به این سوالات پاسخ داده می‌شود.

چگونه برای بیمه بیکاری کرونا ثبت نام کنیم؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تجارت‌نیوز، روز گذشته خبر جدید برای بیکار شده‌های ناشی از کرونا منتشر شد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: «برای پیشگیری از شیوع ‫کرونا‬ و حفظ سلامت کارگران‬ مشمول ‫ قانون کار و تامین اجتماعی‬ که شغل خود را از دست داده‌اند، ازاین پس برای ثبت درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

  به گفته وی، به منظور رعایت مهلت قانونی بیمه بیکاری، کارگران مشمول می‌توانند به سامانه https://bimebikari.mcls.gov.ir/Darkhast.aspx مراجعه کنند.»

  برای مراجعه به این سایت می‌توانید اینجا هم کلیک کنید.

  بنابراین متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت معرفی شده کار نام‌نویسی خود را انجام دهد. اما پیش از نام‌نویسی درباره شرایط و مبلغ آن هم می‌توانند اطلاعات زیر را بخوانند.

  چه کسانی می‌توانند بیمه بیکاری ناشی از اتفاقات پس از شیوع بیماری کرونا را بگیرند؟ این دست از افراد باید پیش از اتفاقات اخیر مشمول قانون مربوطه بوده باشند.

  برای پاسخ به این سوال فایل پی دی اف شرایط استفاده از بیمه بیکاری را بخوانید.

  اما نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری چگونه است؟

  مطابق قانون بیمه بیکاری، میزان مقرری براساس میانگین 90 روز آخر بیمه شده و به میزان 55 درصد و به ازای افراد تحت تکفل (حداکثر 4 نفر) (10درصد) حداقل دستمزد افزوده خواهد شد. در هر حال مجموع دریافتی نباید از حداقل دستمزد (1٫5 میلیون تومان در سال 98) کمتر و از 80 درصد متوسط مزد یا حقوق وی بیشتر باشد.

  مدارک مورد نیاز هم در همان فایل پی دی اف شرایط استفاده از بیمه بیکاری قابل دسترس است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی