عصر بازار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

اصلاح نظام بانکی در جهت رونق بیشتر تولید

عصر اعتبار- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که با جهش تولید اشتغال، تولید و عرضه‌ی کالا افزایش یافته و قیمت‌ها نزولی خواهد شد گفت: نظام بانکی باید در جهت رونق بیشتر تولید اصلاح شود.

اصلاح نظام بانکی در جهت رونق بیشتر تولید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا،‌ سیدکاظم دلخوش اباتری با اشاره به نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید"، اظهار  کرد: اگر تولید به معنای واقعی رونق یابد، بدون شک اقتصاد پویا و مشکل بیکاری جوانان حل و وضعیت معیشتی مردم بهتر خواهد شد.

  وی با تاکید بر این‌که تکیه بر ظرفیت‌های داخلی راهکاری مناسب در جهت رونق تولید و شکوفایی اقتصادی کشور است، افزود: با جهش تولید، کارخانجات با حداکثر ظرفیت خود فعالیت می‌کنند که به موجب آن اشتغال، تولید و عرضه کالا افزایش یافته و قیمت‌ها نزولی می‌شود. می توان با برنامه ریزی های مناسب نیروهای انسانی را برای اشتغالزایی بسیج کرد.

  وی با بیان اینکه نظام بانکی نیز باید در جهت رونق بیشتر تولید اصلاح شود، افزود: بانک‌ها باید تسهیلات موردنیاز بخش تولید را به واحدهای تولیدی اعطا کنند تا سرمایه گذاران با احساس امنیت و رضایت در عرصه تولید سرمایه گذاری کنند.

  این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سال 98 سال پرفراز و نشیبی بود، اضافه کرد: هرچند تحریم موجب ایجاد مشکلاتی برای کشور شده، اما نقطه مثبت آن صرفه جویی، اتکای به دانش بومی و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی است و مقصد این مسیر نیز توجه به تولیدات داخلی خواهد بود.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر ضرورت اجرای مشوق‌های قانونی و قوانینی که مجلس در راستای بهبود فضای کسب و کار تصویب کرده، تاکید و ادامه داد: باید روند صادرات در کشور تسهیل شود تا صادرکنندگان، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران برای فعالیت خود در کشور احساس امنیت کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو