عصر بازاربرنج

«هالک بانک» ترکیه اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران را رد کرد

عصر اعتبار- «هالک بانک» ترکیه روز سه‌شنبه اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران را رد کرد.

«هالک بانک» ترکیه اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران را رد کرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا،  وکیل آمریکایی هالک بانک در یک دادگاه فدرال در منهتن نیویورک، ادعای دادستان‌های این کشور مبنی بر نقض تحریم‌های ضدایرانی را مردود خواند.

  این جلسه به دلیل شیوع کرونا به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
  دستگاه قضایی آمریکا مهر سال گذشته هالک بانک ترکیه را به کلاهبرداری، پولشویی و نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران متهم کرد و خواستار پاسخگویی این بانک در دادگاهی آمریکایی شد.
  دادستان‌های آمریکا در کیفرخواست خود مدعی شدند که هالک بانک از سال 2012 تا 2016 به اجرای طرحی کمک کرد که اجازه می‌داد ایران درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز در بازارهای جهانی را با استفاده از شبکه‌ای از شرکت‌ها خرج کند.
  این اتهامات، مشابه همان اتهاماتی است که به «مهمت هاکان آتیلا» یکی از مدیران سابق هالک بانک وارد شده و سال گذشته بر مبنای آن محاکمه و به حبس محکوم شد.
  آتیلا، معاون هالک بانک ترکیه که به اتهام معاونت در دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران در مارس 2017 در آمریکا بازداشت شده بود، اواخر تیر سال گذشته بعد از 28 ماه از زندان آزاد شد.
  دادگاه رسیدگی به اتهامات آتیلا اواخر سال گذشته میلادی در ایالت نیویورک برگزار شده و رضا ضراب تاجر ایرانی‌تبار ترکیه‌ای به عنوان شاهد دادگاه وی حاضر شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی