عصر بازار

ثبت نام بیش از ۸ هزار کردستانی برای دریافت ️بیمه بیکاری در پی شیوع کرونا

عصر اعتبار- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: در پی شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۸ هزار نفر کردستانی در سامانه درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

ثبت نام بیش از ۸ هزار کردستانی برای دریافت ️بیمه بیکاری در پی شیوع کرونا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، برهان صلواتی اظهار کرد: متقاضیان دریافت بیمه بیکاری ناشی از بحران کرونا از مراجعه حضوری به دفاتر و ادارات کار پرهیز کرده و به صورت اینترنتی ثبت نام کنند.

  وی افزود:‌ تمامی مراحل ثبت نام، بررسی و پرداخت مقرری بیمه بیکاری به صورت غیرحضوری است و از طریق سامانه و ارسال پیامک انجام می شود.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان ذکر کرد:‌ بر این اساس متقاضیان بیمه بیکاری می‌توانند با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند که پس از پایش و بررسی شرایط آنان توسط تامین اجتماعی شمول یا عدم شمول دریافت مقرری به آنان پیامک داده می شود.

  صلواتی خاطرنشان کرد: برای متقاضیان مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری جهت درج شماره حساب فعال در یکی از شعب بانک های ملی، رفاه، ملت، سپه، تجارت و صادرات و کد شعبه بیمه پردازی در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری به صورت پیامک ارسال می شود و مبلغ تعیین شده به حساب آنان واریز خواهد شد.

  وی از متقاضیان تقاضا کرد با توجه به ضرورت رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی از مراجعه به ادارات کار پرهیز کنند.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اعلام کرد: مقرری تعیین شده فقط به بیمه شدگان مشمول کار بیکار شده متاثر از شیوع کرونا تعلق می گیرد لذا با توجه به اینکه از امروز سامانه به صورت هوشمند ثبت نام افراد غیر مشمول را انجام نمی دهد سایر افراد از ثبت نام در سامانه خوداری کنند.

  صلواتی در پایان یادآور شد:  4319 نفر در کردستان در سال98 مشمول دریافت بیمه بیکاری  شده اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی