عصر بازار

کرونا اقتصادهای آلمان و انگلیس را ضربه فنی می‌کند!

عصر اعتبار- دفتر مقررات بودجه ای انگلیس نسبت به کاهش ۳۵ درصدی رشد اقتصادی انگلیس بر اثر شیوع کرونا هشدار داد.

کرونا اقتصادهای آلمان و انگلیس را ضربه فنی می‌کند!
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در شرایطی که انگلیس به چهارمین کانون اصلی درگیر با کرونا در اروپا تبدیل شده، دفتر مقررات بودجه این کشور نسبت به خطر کوچک شدن اقتصاد این کشور تا 35 درصد در سه ماهه دوم امسال هشدار داده است. به گفته این مرکز، نرخ بیکاری انگلیس ممکن است با رسیدن شمار بیکاران به دو میلیون نفر پس از سال ها دورقمی شود و به 10 درصد برسد.

  انتظار می رود با توجه به برنامه های دولت برای افزایش مخارج خود و هزینه‌های اقدامات حمایتی از بخش‌های مختلف اقتصاد در برابر ویروس کرونا، میزان استقراض دولت به 273 میلیارد پوند افزایش پیدا کند که معادل 14 درصد حجم تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد بود.

  از سوی دیگر وزارت اقتصاد آلمان در هشداری اعلام کرد که اقتصاد این کشور در ماه مارس وارد رکود شده و انتظار می‌رود دست کم تا میانه امسال، روند کاهش حجم تولید ناخالص داخلی این کشور ادامه داشته باشد. این وزارت خانه از کاهش تقاضا در سطح جهان، اخلال در زنجیره تامین و تغییر در رفتار مصرف کنندگان با توجه به شرایط نامطمئن کنونی به عنوان مهم ترین عوامل موثر بر کاهش رشد اقتصادی آلمان نام برده است.

  به گفته وزارت اقتصاد آلمان، کاهش تدریجی محدودیت های وضع شده بر روی فعالیت های تجاری و اقتصادی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به تدریج به بهبود رشد اقتصادی کمک خواهد کرد و نمی‌تواند تغییری سریع در روند نزولی حجم تولیدات ایجاد کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار