عصر بازار

جریمه ۸۶ میلیون دلاری بانک کره‌ای به اتهام نقل و انتقال پول به ایران

عصر اعتبار- بانک صنعت کره، بزرگ ترین بانک کره جنوبی اعلام کرد: با پرداخت جریمه‌ای به میزان ۸۶ دلار به مقامات امریکا به منظور مصالحه برای پایان دادن به اتهام چند ساله پرداخت غیرقانونی از نهادهای کره‌ای به ایرانی موافقت کرده است.

جریمه ۸۶ میلیون دلاری بانک کره‌ای به اتهام نقل و انتقال پول به ایران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، بانک صنعت کره، بزرگ ترین بانک کره جنوبی اعلام کرد با پرداخت جریمه‌ای به میزان 86 دلار به مقامات آمریکا به منظور مصالحه برای پایان دادن به اتهام چند ساله پرداخت غیرقانونی از نهادهای کره‌ای به ایرانی موافقت کرده است.

  این بانک اعلام کرد 51 میلیون دلار به تعقیب کنندگان آمریکایی و 35 میلیون دلار به اداره خدمات مالی ایالت نیویورک برای نبود برنامه ضد پولشویی در شعبه نیویورک خود پرداخت خواهد کرد.

  جئفری برمان، وکیل مدافع منطقه جنوب نیویورک گفت شعبه نیویورک بانک صنعت کره نتوانسته از انتقال غیرقانونی 10 میلیون دلار آمریکا از نهادهای کره جنوبی به ایرانی را رهیابی و گزارش کند، زیرا این بانک نتوانسته یک برنامه موثر ضدپولشویی در این بانک ایجاد کند.

  برمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: « بانک هایی که در آمریکا فعالیت می‌کنند مسئولیت دارند راهکارهای حفاظتی ایجاد کنند تا مانع از سو استفاده سیستم بانکی توسط نهادهای تحریم شده شوند.»

  وی افزود با فرض اینکه بانک صنعت کره به این توافق پایبند باشد، دولت آمریکا قبول کرده تا پیگرد قانونی را برای مدت 2 سال به تاخیر بیندازد. پس از این مدت، دولت آمریکا به دنبال رد اتهامات خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو