عصر بازار

مهلت طرح خرید قسطی بازنشستگان تمدید شد

عصر اعتبار- معاون توسعه و مدیریت منابع صندوق بازنشستگی کشوری از تمدید مهلت استفاده از تسهیلات خرید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی با کارمزد ۲ درصد خبر داد.

مهلت طرح خرید قسطی بازنشستگان تمدید شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، فتح‌الله شعبانی با اعلام این خبر گفت: پیش از این، مرحله نخست طرح یاری با ارائه تسهیلات یک میلیون و 200 هزار تومانی با کارمزد 2 درصد برای خرید انواع کالا از فروشگاه‌های رفاه تا هفتم اردیبهشت ماه تمدید شده بود که با تفاهم سه جانبه بین صندوق بازنشستگی، بانک صادرات و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه این مرحله تا 27 اردیبهشت ماه مجدداً تمدید شد.

  شعبانی با بیان اینکه طرح یاری بازنشستگان کشوری از 7 اسفند ماه 98 آغاز شد و قرار بود مرحله نخست آن برای رفاه حال بازنشستگان و کمک به خریدهای نوروزی تا 7 فروردین 99 ادامه یابد، اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور در آن دوره زمانی و عدم امکان مراجعه بسیاری از بازنشستگان متقاضی به فروشگاه‌های رفاه، ارائه این تسهیلات به مدت یک ماه تا 7 اردیبهشت ماه تمدید شد.

  وی با بیان اینکه تمدید امکان استفاده از تسهیلات طرح یاری به دلیل استمرار شرایط مقابله با بیماری کرونا و محافظت از سلامت بازنشستگان بوده است، تصریح کرد: درخواست‌های مکرری از سوی بازنشستگان زیر پوششِ صندوق برای تمدید مجدد مرحله اول این طرح وجود دارد، اما به دلیل اینکه صندوق بازنشستگی در نظر دارد تا دوره‌های بعدی این طرح را نیز در زمان‌بندی پیش‌بینی شده اجرا کند، امکان تمدید مرحله اول طرح یاری بیش از 27 اردیبهشت ماه وجود ندارد.

  شعبانی افزود: بازنشستگانی که تا امروز موفق به استفاده از اعتبار تسهیلات یک میلیون و 200 هزار تومانی نشده‌اند حداکثر تا 27 اردیبهشت ماه 99 امکان بهره مندی از این تسهیلات را خواهند داشت.

  معاون توسعه و مدیریت منابع صندوق بازنشستگی کشوری همچنین گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، دوره جدید طرح یاری از اول شهریور ماه 99 اجرایی خواهد شد.

  شعبانی تاکید کرد: با توجه به تغییرات زمانی و تمدید طرح تا 27 اردیبهشت ماه، مقرر شده است تا اعتبار مصرفی در 4 قسط و به ترتیب از حقوق ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد بازنشستگان کسر شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی