عصر بازاربرنج

سقوط ۱۰۰ درصدی واردات طلای هند در قرنطینه کرونا

عصر اعتبار- واردات طلا به هند که دومین مصرف‌کننده بزرگ طلا در جهان است، در ماه میلادی گذشته ۹۹.۹ درصد بر مبنای سالانه کاهش پیدا کرد و به پایین‌ترین میزان در سه دهه اخیر سقوط کرد.

سقوط ۱۰۰ درصدی واردات طلای هند در قرنطینه کرونا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، این افت حدود 100 درصدی در نتیجه تعطیلی سراسری جواهرفروشیها و ممنوعیت سفرهای هوایی در هند به دلیل شیوع ویروس کرونا روی داد.

  طبق گزارش رویترز به نقل از منابع دولتی، هند در آوریل حدود 50 کیلوگرم طلا وارد کرد که در مقایسه با واردات 110.18 تن در آوریل سال 2019 کاهش چشمگیری داشت. از نظر ارزش دلاری، واردات طلای هند در آوریل به 2.84 میلیون دلار در مقایسه با 3.97 میلیارد دلار در آوریل سال گذشته نزول کرد.

  بلومبرگ نیز در گزارشی با استناد به آمار شرکت "متالز فوکوس"، ارقام مشابهی را منتشر و اعلام کرده بود که واردات طلای هند در آوریل 99.5 درصد کاهش پیدا کرده و به حدود 60 کیلوگرم رسیده است.

  قرنطینه هند تا 17 ماه مه تمدید شده است بنابراین آمار واردات مربوط به مه هم ممکن است به همین بدی باشد.

  بر اساس گزارش کیتکونیوز، آنانتا پادمانابان، رییس شورای داخلی جواهرات و سنگهای قیمتی هند به بلومبرگ گفت: بدترین بخش ماجرا این است که حتی اگر مغازه هایمان را باز کنیم، چه کسی برای خرید خواهد آمد؟ همه از خود می پرسند آیا لازم است جواهراتمان را معاوضه یا خریداری کنیم یا بهتر است در خانه بمانیم؟ وی برآورد کرد که واردات طلای هند در سال 2020 ممکن است نصف شده و به حدود 350 تن برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو