عصر بازاربرنج

در یک هفته اخیر؛

سکه و طلا صعودی بود، اما با کاهش حباب

عصر اعتبار- به گفته نایب رییس اتحادیه طلا وجواهر تهران، علیرغم اینکه در یک هفته اخیر قیمت سکه و طلا در بازار داخلی روند صعودی داشته و افزایش قیمت‌ها رقم خورده است اما به دلیل توقف معاملات بورسی سکه، حباب سکه کاهش یافت.

سکه و طلا صعودی بود، اما با کاهش حباب
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد کشتی‌آرای در رابطه وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، اظهار کرد: روند قیمتی این هفته بازار سکه و طلا صعودی تحت تاثیر دو عامل صعودی بود. در یک هفته اخیر نوسانات تقریبا افزایشی قیمت‌های جهانی و افزایش نرخ ارز سبب افزایش قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی شد.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: البته عامل معکوس این دو عامل که باعث تعدیل قیمت‌ها شد، کاهش تقاضا بوده است. باتوجه به بسته شدن معاملات سکه آتی و معاملات بورسی سکه، تقاضا در بازار کاهش پیدا کرد و در نتیجه، حباب سکه کاهش پیدا کرد. نسبت به روزهای ابتدایی هفته، حباب سکه از  450 هزار تومان به 200 هزار تومان کاهش یافته است که نشان از کاهش تقاضا دارد.

  به گفته وی، آخرین قیمت‌ها و تغییرات آن به این صورت است که سکه طرح جدید از هفت میلیون و 330 هزار تومان ابتدای هفته تا هفت میلیون و 550 هزار تومان افزایش یافته است. سکه طرح قدیم نیز در ابتدای هفته، هفت میلیون تومان قیمت داشته اما در پایان هفته به هفت میلیون و 400 هزار تومان تغییر قیمت داشته است. قیمت هر گرم طلای 18 عیار هم با افزایش حدودا 34 هزار تومانی در طول هفته، از 706 هزار تومان به 740 هزار تومان رسیده است.

  همچنین در ابتدای هفته هر انس جهانی 1743 دلار بود که در پایان هفته در محدوده 1737 تا 1740 دلار در نوسان بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی