عصر بازار

با گذشت دو ماه از پاندمی کرونا؛

ثروتمندان آمریکا علی‌رغم پاندمی کرونا ثروتمندتر شدند

عصر اعتبار- پاندمی ویروس کرونا در حالی دو ماهه شده که میلیون‌ها آمریکایی شغل خود را از دست داده‌اند، اما در همین دوره ثروتمندان آمریکا ثروتمندتر شده‌اند.

ثروتمندان آمریکا علی‌رغم پاندمی کرونا ثروتمندتر شدند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، در حالی که در 2 ماه گذشته پاندمی ویروس کرونا باعث شده است تا میلیون‌ها آمریکایی شغل خود را از دست بدهند، اما در همین دوره ثروتمندان آمریکا ثروتمندتر هم شده‌اند.

  گزارش جدید ای‌تی‌اف (شرکت «آمریکا برای عدالت مالیاتی») و مؤسسه مطالعات سیاست‌گذاری نشان داد که ثروت ثروتمندان آمریکا در زمان قرنطینه کرونا، یعنی بین اواسط مارس تا اواسط می، 434 میلیارد دلار یا 15 درصد افزایش یافته و کل ثروت خالص آنها از 2.948 میلیارد دلار به 3.382 تریلیون دلار رسیده است.

  پنج ثروتمند برتر آمریکا، جف بزوس، بیل گیتس، مارک زوکربرگ، وارن بافت و لری الیسون روی هم شاهد رشد 75.5 میلیارد دلاری یا 19 درصدی ثروت خود بوده‌اند.

  در 2 ماه گذشته این 5 نفر 21 درصد از کل افزایش ثروت کل میلیاردرهای آمریکا را که تعداد آنها بیش از 600 نفر است، به خود اختصاص دادند.

  مؤسس آمازون، بزوس و مؤسس فیسبوک، زوکربرگ، روی هم 60 میلیارد دلار یا 14 درصد از این 434 میلیارد دلار را به خود تخصیص دادند.

  طبق فهرست مجله فوربز در ماه مارس 614 میلیاردر در آمریکا وجود داشت که دو ماه بعد این رقم به 630 نفر افزایش یافت.

  مؤسس تسلا، ایلان ماسک، شاهد بیشترین درصد رشد ثروت بود. ثروت او در این دو ماهه 48 درصد جهش کرد و به 36 میلیارد دلار رسید.

  در همین دوره بیش از 38 میلیون آمریکایی شغل خود را از دست دادند، بیش از 1.5 میلیون آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 90 هزار نفر جان خود را به علت ویروس از دست دادند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار