عصر بازاربرنج

اعطای ۱۲۰۰ میلیارد تومان وام دانشجویی در سال ۹۸

عصر اعتبار- رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: در سال گذشته به ۸۰ هزار دانشجو بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان وام به پرداخت کرده‌ایم که بیش از ۸۰ درصد این وام‌ها از محل منابع اختصاصی صندوق پرداخت شد.

اعطای ۱۲۰۰ میلیارد تومان وام دانشجویی در سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، مهندس بهروز رحیمی با تأکید بر این‌که صندوق رفاه باید دانشجویان را در همه ابعاد یاری کند، گفت: من اعتقاد ریشه‌ای دارم که مجموعه صندوق رفاه با حفظ شاکله‌های استقلال خود در کنار حوزه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت معنا پیدا می‌کند و نباید گمان کرد که صندوق به دلیل داشتن هیئت‌امنا و ساختار مالی مستقل نباید به کسی گزارش بدهد، بلکه به عقیده من صندوق رفاه در کنار وزارت بهداشت هویت پیدا می‌کند، به دیگر معنا هر فعالیت و اتفاقی در صندوق رفاه دانشجویی که در مسیر اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اجتماعی رخ می‌دهد اگر خروجی آن به رفاه و آسایش دانشجو نرسد، محل اشکال است.

  وی یادآور شد: در این مدت تلاش شده است برنامه‌های صندوق را در قالب یک برنامه 18 ماهه تدوین کنیم، برنامه جامعی که افق زمانی آن تا پایان 1399 است تا تعهدی ایجاد نکنیم که نتوانیم انجام دهیم. بر این اساس مهم‌ترین کار ما در سال گذشته ارائه وام به 80 هزار دانشجو بوده است به نحوی که در این مدت بیش از هزار و 200 میلیارد تومان وام به دانشجویان پرداخت کرده‌ایم که بیش از 80 درصد این وام‌ها از محل منابع اختصاصی صندوق پرداخت شد.

  رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تأکید بر این‌که صندوق رفاه با دانشجو و دانشگاه معنا پیدا می‌کند و به همین دلیل تلاش داریم در کنار دانشجویان باشیم، خاطرنشان کرد: ما خود را موظف می‌دانیم به خوابگاه‌های دانشجویی سر بزنیم، در کنار فعالیت‌های دانشجویان باشیم و حمایت معنوی، اجتماعی و مادی خود را از همه فعالیت‌های هنری، ورزشی، علمی، فرهنگی و هر اتفاقی که دانشجو محور آن است، داشته باشیم.

  وی با تأکید بر این‌که دوره‌های مسؤولیت بسیار کوتاه است ‌اما در این فرصت کم می‌توان کار خوب انجام داد، ابراز کرد: در این مسیر در صورتی می‌توانیم موفق عمل کنیم که تیم و نقش‌ها را خوب تعریف کرده و اجزا و ارکان را خوب مشخص کرده باشیم. نباید در این مسیر هیچ کسی را در سازمان بی‌نقش، بی رنگ و بی‌هویت گذاشت و باید زمینه‌ای را ایجاد کرد تا همه به سهم خود دیده شوند، ما در مجموعه صندوق رفاه با این رویکرد از 13 مرداد ماه 98 در خدمت دانشجویان هستیم.

  رحیمی از بازدیدهای معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌عنوان یک اتفاق مثبت و تأثیرگذار در فهم مشکلات رفاهی دانشجویان عنوان کرد و افزود: کار مهم دیگر در این بازه زمانی بازدیدهایی بود که از 22 دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت، بودن در کنار دانشجویان و حرف زدن چهره به چهره با این عزیزان به ما کمک کرد که علاوه بر شناخت متقابل، با مشکلاتی که دانشجو به‌صورت ملموس با آن درگیر است، از نزدیک آشنا شویم.

  وی یادآور شد: این بازدیدها اتفاق بسیار مثبتی بود که کمتر در تاریخ صندوق پیش آمده که به این شکل سیستماتیک و منظم با همراهی کامل معاونت فرهنگی و دانشجویی چنین بازدیدهایی انجام شود بر همین اساس من اعتقاد دارم صندوق رفاه تحت هیچ شرایطی از بدنه دانشجویی نباید جدا باشد و این دو حوزه بدون یکدیگر قابل تصور نیستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی