عصر بازار

آیا حداقل حقوق افزایش پیدا می‌کند؟

عصر اعتبار- پرونده افزایش حقوق کارگران در سال جاری هنوز بسته نشده است و نماینده کارگران به دنبال افزایش حداقل حقوق کارگران هستند اما آیا شورای عالی کار مصوبه قبلی خود را تغییر می‌دهد؟

آیا حداقل حقوق افزایش پیدا می‌کند؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تجارت‌نیوز، در روز 21 فروردین ماه امسال اعلام شد که طبق تصویب شورای عالی کار میزان حداقل دستمزد کارگران 21 درصد افزایش یافته است.

  براساس مصوبه شورای عالی کار، دریافتی یک کارگر مجرد (بدون احتساب بیمه) برای سال 99، معادل 2٫6 میلیون تومان تعیین شد.

  اما این مصوبه را نمایندگان کارگران در شورا امضا نکرده‌اند.

  ترکیب شورای عالی کار شامل سه نماینده کارگران، سه نماینده کارفرمایان و سه وزیر کار، اقتصاد و صمت به عنوان نماینده دولت است.

  اگر چه قرار است جلسه برای افزایش حق مسکن تشکیل شود و وزیر تعاون، کار و رافاه احماعی نیز بر روی این مولفه در ترکیب حقوق کارگران تاکید کرده است اما به نظر می‌رسد نماینده کارگران به دنبال افزایش حداقل حقوق هستند.

  با این که میزان افزایش حقوق تصویب شده است آیا امکان تغییر وجود آن وجود دارد؟

  فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در شورای عالی کار به تجارت‌نیوز گفت: این مصوبه را نماینده کارگران امضا نکردند اما اکثریت به آن رای داده‌اند، تایید شده و قابل اجرا است.

  نماینده کارگران در خصوص امکان افزایش پایه حقوق، عنوان کرد: به صراحت در مصوبه شورای عالی کار آمده که امکان بازبینی وجود دارد. توقع ما این است که در این جلسه درباره بازبینی، نحوه آن و چگونگی جابه‌جایی مولفه‌های غیرموضوعی به سمت موضوعی مطرح شود.

  وی با اشاره به که افزایش حقوق امسال از ریل خود خارج شد، عنوان کرد: اگر پایه حقوق افزایش یابد متناسب با آن دیگر مولفه‌ها نیز بالا می‌رود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو