عصر بازار

بسته بزرگ آلمان برای مقابله با کرونا

عصر اعتبار- دولت آلمان از تخصیص ۱۳۰ میلیارد یورو برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا خبر داد.

بسته بزرگ آلمان برای مقابله با کرونا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از توافق اعضای دولت ائتلافی این کشور برای تخصیص 130 میلیارد یورو دیگر به مقابله با تبعات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا خبر داد. بخشی از این مبلغ شامل کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده از 19 درصد به 16 درصد و تخصیص 300 یورو به خانوار آلمانی در ازای هر فرزند خواهد بود. 50 میلیارد یورو نیز به مقابله با تغییرات آب و هوایی و حرکت به سمت اقتصاد دیجیتالی تخصیص یافته است.

  مرکل که در جمع خبرنگاران حضور یافته بود گفت: واضح است که شرایط کنونی نیازمند پاسخی قاطع است. باید راجع به حفظ شدن شغل ها و حرکت رو به جلوی اقتصاد خود مطمئن شویم.

  اقتصاد آلمان در سه ماهه نخست امسال وارد رکود شد و انتظار می رود عملکرد بزرگ ترین اقتصاد اروپایی در سه ماهه دوم سال حتی از سه ماهه نخست سال نیز بدتر باشد. نرخ بیکاری به 6.3 درصد افزایش پیدا کرده است و هفت میلیون آلمانی با کاهش شدید درآمدهای خود مواجه شده اند.

  از سوی دیگر بانک مرکزی چین تنها در روز گذشته 70 میلیارد یوان ( 9.82 میلیارد دلار) نقدینگی به بازارهای مالی این کشور تزریق کرد. این بانک همچنین نرخ بازخرید اوراق را در سطح 2.2 درصد حفظ کرد که یکی از بالاترین سطوح یک دهه اخیر محسوب می شود.

  در روزهای اخیر عبور دلار از مرز روانی مهم 7.1 یوانی باعث نگرانی برخی از معامله گران بازار ارز از کاهش بیش از پیش ارزش یوان شده بود. با این حال بانک مرکزی با عملیات بازار باز و تزریق ذخایر ارزی به بازار توانست تا جلوی کاهش بیش از پیش ارزش یوان را بگیرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو