عصر بازاربرنج

در فروردین ۹۹ صورت گرفت؛

وصول ۲۶۸ هزار فقره چک در کشور

عصر اعتبار- براساس آمار بانک مرکزی ۲۶۸ هزار فقره چک رمزدار در فروردین ماه ۹۹ در کشور وصول شد.

وصول ۲۶۸ هزار فقره چک در کشور
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حدود ٢٦٨ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ٥١٩ هزار میلیارد ریال در فروردین ماه ١٣٩٩ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 71.3 درصد و 70.7 درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران بالغ بر ٧٤ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بیش از ٣۰٨ هزار میلیارد ریال شد.

  در ماه مذکور 43.4 درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهـران (27.7 درصـد)، اصفهان (8.4 درصد) و خراسان رضوی (7.3 درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین 68.3 درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (59.5 درصد)، اصفهان (4.5 درصد) و خراسان رضوی (4.3 درصد) وصول شده است.

  چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

  حدود ٥ میلیون و 300 هزار فقره چک در فروردین ماه ١٣٩٩ در کل کشور وصول شد که از این تعداد حدود ٥ میلیون فقره عادی و حدود 300 هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس درکل کشور 94.9 درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و 5.1 درصد رمزدار بوده است. در ماه مورد بررسی درکل کشور بالغ بر ١۰٤۰ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بیش از ٥٢١ هزار میلیارد ریال چک عادی و حدود ٥١٩ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور 50.1 درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و 49.9 درصد رمزدار بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو