عصر بازار

ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت شما چقدر است؟

عصر اعتبار- این روز‌ها عمده‌ترین سوالی که سهامداران عدالت در پی آن هستند، میزان ارزش کل و ۳۰ درصد قابل فروش سهام عدالت است.

ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت شما چقدر است؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، یک ماهی می‌شود که سهامداران عدالت در تکاپو برای انتخاب روش مدیریت و نقدشوندگی سهامشان هستند. عده‌ای هستند که با انتخاب روش مستقیم قصد فروش این سهام را دارند. اما باید متذکر شد که تعداد 13 میلیون و 500 هزار نفری که تاکنون سهام عدالت خود را به روش مستقیم مدیریت خواهند کرد فعلا قادر به فروش 30 درصد سهامشان خواهند بود.

  این سهام از دو روش قابلیت فروش دارد. بانک‌ها و سازمان بورس زمینه فروش این 30 درصد را برای سهامداران فراهم کرده اند، تاکنون هم تنها یک درصد یعنی 500 هزار نفر اقدام به فروش این 30 درصد کرده اند. اما این سوال مطرح می‌شود که 30 درصد سهام عدالت دقیقا چه مبلغی می‌شود؟ 

  در این راستا، درگاه اینترنتی www.sahamedalat.ir به منظور مشاهده اطلاعات صورت وضعیت دارایی سهام عدالت برای سهامدارانی که قبلا روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه طراحی شده است.

  آنطور که این سامانه برای دارندگان سهام عدالت محاسبه کرده است، دارندگانی که سهام آن‌ها دارای ارزش 500 هزار تومانی در سال 85 بوده هم اکنون دارای سهامی با رازش 8 میلیون تومان هستند که 30 درصد این سهام رقمی ما بین 2 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان است، البته لازم به ذکر است که این اعداد نسبت به ارزش روز سهام‌ها متغیر است.

  همچنین ارزش سهام عدالت افرادی که ارزش سهامشان یک میلیون تومانی در سال 85 بوده است هم اکنون بالغ بر 16 میلیون تومان برآورد شده است که 30 درصد آن بالغ بر 4 میلیون تومان خواهد بود.

  گفتنی است، مسئولان  و کارشناسان دولتی مردم را به سهامداری در بورس تشویق کرده و معتقدند بهتر است سهام عدالت خود را به فروش نگذارند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی