عصر بازار

بیکارشدگان در اردیبهشت، تیرماه بیمه بیکاری‌شان را می‌گیرند

عصر اعتبار- مدیرکل بیمه بیکاری گفت: تاکنون در مجموع ۹۰۰ هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۰۰ هزار و ۸۹۰ نفر مشمولین مرحله نخست شناخته شده اند.

بیکارشدگان در اردیبهشت، تیرماه بیمه بیکاری‌شان را می‌گیرند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، مسعود بابایی اظهار داشت: تاکنون 900 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند که از این تعداد 700 هزار و 890 نفر مشمولین مرحله اول هستند که در پالایش مرحله دوم، شاهد ریزش نفرات هستیم زیرا برای برخی از افرادی که در سامانه ثبت نام کرده اند، کارفرما پس از مدتی اقدام به واریز حق بیمه کرده است که در این صورت دیگر جزو مشمولین محسوب نمی‌شوند.

  مدیرکل بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل وزارت کار افزود: به عنوان مثال در اسفند ماه 373 هزار نفر مشمول بودند که در پالایش اطلاعاتی که از سوی تأمین اجتماعی انجام شد بالغ بر 100 هزار نفر ریزش کردند زیرا حق بیمه این افراد پرداخت شده بود. بنابراین حدود 241 هزار نفر در اسفند ماه مشمول شناخته شدند.

  وی ادامه داد: همچنین در فروردین ماه از 293 هزار نفر، پس از پالایش اطلاعاتی، 236 هزار نفر مشمول شناخته شدند. بنابراین آن عددی که در مورد افراد ثبت نام شده اعلام می‌کنیم مربوط به مرحله نخست است و پس از پالایش اطلاعاتی از سوی تأمین اجتماعی، از تعداد آنها کاسته می‌شود.

  این مقام مسئول با بیان اینکه به مشمولین مذکور تا آخر فروردین ماه بیمه بیکاری پرداخت می‌شود، تصریح کرد: کارگروهی در وزارت تعاون، کار و رفاه و کشور در مورد بیمه بیکاری افرادی که در اردیبهشت ماه بیکار شده اند تصمیم خواهند گرفت که البته هنوز اتفاقی نیفتاده است.

  بیکارشدگان در اردیبهشت، تیرماه بیمه بیکاری‌شان را می‌گیرند

  وی افزود: با توجه به اینکه برای تحویل لیست مشمولان اردیبهشت ماه به شعبات تأمین اجتماعی تا 30 خرداد ماه مهلت وجود دارد، طبیعتاً هر گونه تصمیم گیری در مورد واریز بیمه بیکاری این افراد به بعد از این تاریخ یعنی تیر ماه موکول می‌شود.

  بابایی در مورد نحوه ثبت نام افرادی که در تیر ماه بیکار شوند، گفت: پایلوت را شروع کرده ایم و از اواخر خرداد ماه بیکارشدگان در زیر سامانه جامع بیمه بیکاری، ثبت نام خود را انجام می‌دهند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو