عصر بازاربرنج

تحلیل بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت

عصر اعتبار- به گفته نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران علیرغم اتفاقات اخیر در آمریکا و رشد قیمت جهانی اونس اما ارزش دلار تغییر چندانی نداشت؛ بنا بر نوسانات محدود نرخ ارز در داخل، بازار سکه و طلا نیز در یک هفته اخیر به نسبت آرام بود.

تحلیل بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای در رابطه با وضعیت بازار سکه و طلا در هفته ای که گذشت اظهار کرد: قیمت اونس جهانی در اوایل هفته 1729 دلار بود و در طول هفته تا 1744 دلار افزایش پیدا کرد که ناشی از حوادث داخلی آمریکا بود اما در دو روز پایانی هفته (پنجشنبه و جمعه) قیمت اونس جهانی تا 1705 دلار کاهش پیدا کرد که بسیار عجیب بود. درحالی که ارزش دلار به دلیل همین حوادث کاهش پیدا کرده است، به نظر می‌رسید که قیمت اونس جهانی افزایش یابد که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در بازار داخلی، از ابتدای هفته‌ای که گذشت، بی نوسان بودن تقریبی قیمت ارز در بازار داخلی، کاهش دادوستدها و همچنن تعطیلات آخر هفته  سبب شد که بازار آرامش و ثبات نسبی داشته باشد، بنابراین نوسانات زیادی در قیمتها نداشتیم. قیمت سکه  در یک محدوده خاصی بود و افزایش یا کاهش شدیدی نداشته و آرام پیش رفت.

  وی افزود: قیمت سکه طرح قدیم در محدوده هفت میلیون و100 تا هفت میلیون و 200 هزار تومان و سکه طرح جدید هم در محدوده هفت میلیون و300 تا هفت میلیون و 480 هزار تومان بود که در طول هفته با نوسانات جزئی در همین محدوده قیمتی معامله شد. قیمت هر گرم طلا نیز  به همین صورت بود و در طول هفته در محدوده 715 هزار تا 730 هزار تومان تغییر کرد.

  کشتی آرای در رابطه با آخرین قیمت سکه و طلا گفت: قیمت هر قطعه سکه تمام طرح قدیم هفت میلیون و 200 هزار تومان، طرح جدید هفت میلیون و 480 هزار تومان، نیم سکه سه میلیون و 780 هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و 80 هزار تومان و  سکه های یک گرمی یک میلیون و 100 هزار تومان است.

  وی افزود: هر مثقال طلا سه میلیون و 173 هزار تومان و هرگرم طلای 18 عیار نیز 732 هزار و 500 تومان قیمت دارد. حباب سکه در حدود 300 هزار تومان بوده و آخرین نرخ ثبت شده برای هر اونس نیز 1705 دلار است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار