عصر بازار

رئیس کانون بازنشستگان تهران:

آیا افزایش حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود؟

عصر اعتبار- میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز اعمال نشده است و رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در این خصوص گفت: باید حداقل حقوقی که برای شاغلان در نظر گرفته می‌شود برای بازنشستگان نیز تصویب شود.

آیا افزایش حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تجارت نیوز، مستمری‌بگیران محترم تاکنون دستوری برای افزایش حقوق در سال جدید تصویب نشده است»، این جمله پیام صوتی سازمان تامین اجتماعی برای کسانی است که برای پی‌گیری افزایش حقوق خود با این سازمان تماس گرفته‌اند.

  علت تصویب نشدن افزایش حقوق مستمری‌بگیران چیست؟

  علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در این خصوص گفت: این پیام صوتی درست است. امروز جلسه شورای عالی برگزار می‌شود و این شورا هر تصمیمی که برای شاغلین بگیرد مشمول بازنشستگان ما نیز می‌شود.

  وی افزود: در تصمیم قبلی شورای عالی کار برای افزایش حقوق نمی‌خواستند کمک‌های جانبی را به بازنشستگان دهند، اما در جلسه‌ای که وزیر کار با کانون بازنشستگان داشتند و با صحبت‌ها و اعتراض‌هایی که شده، پیشنهاد شد که شاغلان هرچه دریافت کنند باید به حداقل بازنشستگان نیز تعلق گیرد که وزیر نیز استقبال کردند.

  دهقان‌کیا عنوان کرد: مساله ما این است که برای بازنشستگان باید ماده 41 قانون کار رعایت شود که می‌گوید میزان افزایش حقوق باید براساس تورم اعلامی بانک مرکزی یا سبد معیشت تعیین شود، تورم امسال 41 درصد و میزان اختلاف سبد معیشت نیز یک میلیون و 180 هزار تومان اعلام شده است، بنابراین ما خواهان این هستیم که یکی از این دو مورد اجرا شود.

  وی در پایان تاکید کرد: ما منتظر تصمیم شورای عالی کار در جلسه امروز هستیم، باید حداقل حقوق دو میلیون و 800 هزار تومان شود و سایر سطوح نیز افزایش 21 درصد داشته باشند.

  براساس اظهارات پیشین رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، حداقل دستمزد کارگر شاغل و بازنشسته یک میلیون 835 هزار تومان تعیین شده است. مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان در ماه‌های فروردین و اردیبهشت، در خرداد ماه امسال محاسبه و پرداخت می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار