عصر بازار

ارزش پرتفوی سهام عدالت ۱۶ برابر شد

عصر اعتبار- ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت با رشد شاخص و نمادهای معاملاتی در بازار سهام به ۴۴۳۲ هزار میلیارد ریال رسیده است و این موضوع نشان از بیش از ۱۶ برابر شدن ارزش سهام عدالت مشمولان دارد.

ارزش پرتفوی سهام عدالت ۱۶ برابر شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، تعداد شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت 49 شرکت هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها 266 هزار و 363 میلیارد ریال است. بر این اساس با توجه به تورم اقتصادی و در پی آن رشد شاخص و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه، ارزش روز پرتفوی بیش از 49 میلیون مشمول سهام عدالت افزایش یافته و در حال حاضر به 4432هزار و 421میلیارد ریال رسیده است.

    در این خصوص نگاهی به پرتفوی سهام عدالت نشان می‌دهد از 49 شرکت حاضر در این سبد تعداد 36شرکت بورسی هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها 227 هزار و 825 میلیارد ریال می‌باشد و ارزش روز آنها به 4396هزار و 456میلیارد ریال افزایش یافته است که حکایت از رشد بیش از 16.66درصدی ارزش اسمی سهام عدالت مشمولان دارد.

    بعلاوه این که در این پرتفوی، 13 شرکت غیربورسی نیز حضور دارند که ارزش مقطع واگذاری آنها 35هزار و 965میلیارد ریال و ارزش روز آنها همین مبلغ برآورد شده است.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی