عصر بازاربرنج

تکذیب خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها

عصر اعتبار- معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد ادعای خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها را تکذیب و به مردم توصیه کرد: فریب اخبار جعلی و کذب در رابطه با قیمت ناچیز سهام عدالت را نخورند.

تکذیب خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد ضمن تکذیب خبر منتشر شده در سایت مشرق نیوز در خصوص خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک ها، به عموم مردم توصیه کرد فریب اخبار جعلی و کذب در رابطه با قیمت ناچیز سهام عدالت که توسط عده ای از دلالان به منظور سوء استفاده از سهام متعلق به مردم منتشر می شود را نخورند و مراقب سهام ارزشمند خود باشند وجزء در موارد ضروری نسبت به فروش سهام عدالت اقدام ننمایند.

  در جوابیه معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد آمده است: در طراحی ساز و کار فروش سهام عدالت به دلیل عدم دسترسی همه اقشار مردم به بازار سرمایه، از درگاه های حضوری و غیر حضوری بانک ها به منظور سهولت دسترسی اکثریت مردم استفاده شده و بانک ها در این ساز و کار فقط عاملیت دریافت تقاضای مردم و اشخاصی که به بازار سرمایه دسترسی ندارند را بر عهده دارند.

  به این ترتیب که از درگاه بانک ها تقاضای فروش سهام اخذ و به کارگزاری ها داده می شود. کارگزاری ها نیز با هماهنگی سازمان بورس اوراق بهادار و با توجه به شرایط بازار به قیمت تابلو اقدام به فروش نموده و وجه را حساب افراد کارسازی می نمایند. بنابراین بانک ها نقشی درتعیین قیمت سهام عدالت ندارند و صرفا تسهیل کننده فرآیند دریافت تقاضا و واریز وجه هستند. قیمت بر اساس شرایط بازار سهام، چگونگی عرضه و تقاضا در بازار بورس، نوع سهام تشکیل دهنده سبد سهام عدالت و وضعیت مالی و سودآوری شرکت های تشکیل دهنده سهام تعیین می شود.

  در پایان این گزارش معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد ضمن تکذیب خبر خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک ها به عموم مردم توصیه می کند، فریب اخبار جعلی و کذب در رابطه با قیمت ناچیز سهام عدالت که توسط عده ای از دلالان به منظور سوء استفاده از سهام متعلق به مردم منتشر می شود را نخورند و مراقب سهام ارزشمند خود باشند وجز در موارد ضروری نسبت به فروش سهام عدالت اقدام ننمایند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو