عصر بازاربرنج

هشتمین یارانه بنزینی امشب در حساب‌هاست

عصر اعتبار- هشتمین مرحله از کمک‌های معیشتی ساعت ۲۴ امشب (سه‌شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

هشتمین یارانه بنزینی امشب در حساب‌هاست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، با اصلاح قیمت بنزین در آبان‌ماه سال گذشته، قرار شد تا از محل مابه ‌التفاوت ایجاد شده از افزایش قیمت این سوخت، هر ماه مبلغی به صورت نقدی در اختیار گروه‌های مشمول قرار بگیرد.

  بر این اساس هدفگذاری دولت جمعیت حدود 60 میلیون نفری از جمع یارانه‌بگیران بود که نزدیک به 19 میلیون خانوار تخمین زده شده بود.

  پرداخت کمک معیشتی از آبان ماه پارسال آغاز شد و در ابتدا برای حدود 17.7 میلیون خانوار واریز انجام و در ادامه با بررسی درخواست مشمولیت این یارانه، جمعیت تحت پوشش افزایش یافت و از 18.5 میلیون خانوار هم گذشت.

  بر خلاف یارانه نقدی که رقم ثابت 45 هزار و 500 تومان برای هر نفر است، کمک معیشتی به تناسب اعضای خانوار پرداخت می شود که برای خانوارهای تک‌نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

  هزینه پرداخت کمک معیشتی در هر ماه حداقل 2500 میلیارد تومان است که در سال به حدود 30 هزار میلیارد تومان می‌رسد، این در حالی است که دولت برای پرداخت یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی نیز حدود 42 هزار میلیارد تومان در سال هزینه می‌کند که در این حالت حداقل 70 هزار میلیارد تومان هزینه پرداخت یارانه‌های نقدی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو